^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

EIP - AGRI

 

do pobrania

 

EIP – AGRI – Europejskie Partnerstwo Innowacyjne na rzecz Wydajnego i Zrównoważonego Rolnictwa

EIP – AGI - to nowy (luty 2012 r.) instrument Komisji Europejskiej

Cytując Daciana Ciolosa – Europejskiego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi
„EIP-AGRI ma służyć w głównej mierze połączeniu wiedzy z sektora nauki i praktyki rolniczej, w sposób umożliwiający wzajemną wymianę doświadczeń, rozwijaniu pomysłów, wiedzy i innowacyjnych przedsięwzięć. Celem jest budowanie mostów pomiędzy nauką i praktyką, w szczególności poprzez innowacyjne projekty mające praktyczne zastosowanie, oddolne inicjatywy, partnerstwa i sieci współpracy. Myślą przewodnią jest zakorzenienie kultury innowacyjności europejskiego rolnictwa obejmującej całą różnorodność sektora, nie pozostając bez uwagi na niewykorzystane jeszcze możliwości znajdujące się w tradycyjnym podejściu do rolnictwa.
Dzięki integracji szerokiej wiedzy i kompetencji rolników, naukowców, doradców, organizacji pozarządowych oraz pozostałych aktorów, ten nowy rodzaj partnerstwa daje możliwości gromadzenia nowych pomysłów oraz zależności. Mobilizuje wiedzę naukową i praktyczną do postępu innowacji, przyśpiesza powstawanie nowych rozwiązań i zastosowań generowanych przez praktyków, co z kolei pomaga w lepszym ukierunkowywaniu planów badań naukowych, mających na celu zaspokajanie potrzeb rynkowych" *

Aby wykorzystać możliwości, jakie daje EIP – AGRI stworzono Strategiczny Plan Wykonawczy. Podkreślono w nim zdecydowanie, że wysiłki skierowane do podniesienia produktywności muszą iść w parze ze zrównoważoną konsumpcją. Takie podejście rozszerza powszechne postrzeganie innowacji tylko z punktu widzenia technologii o aspekt innowacji społecznych .
Wdrażanie Planu odbywa się za pośrednictwem krajowych i regionalnych programów rozwoju obszarów wiejskich (tworzenie grup operacyjnych ), Programu Horyzont 2020, tj. Europejskiego Programu Ramowego w zakresie Badań Naukowych i Innowacji (projekty wielopodmiotowe i sieci tematyczne ), a także innych środków ( krajowych i prywatnych ).
Istotnym jest, że każdy z krajów członkowskich wyznacza własny kierunek działań i tworzy własną sieć na rzecz innowacji, a Europejskie Partnerstwo Innowacji ** ma na celu umożliwienie uczenia się od siebie nawzajem

W celu usprawnienia współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w ramach EIP -AGRI Komisja Europejska utworzyła w kwietniu 2013 roku Punkt Konsultacyjny, którego praca podzielona jest na 3 obszary :

1. dzielenie się wiedzą
2. łączenie ludzi
3. podejmowanie wyzwań (głównym zadaniem jest organizacja tematycznych grup roboczych ).

My także ( indywidualni pracownicy) otrzymaliśmy od EIP- AGRI zaproszenie do wzięcia udziału jako eksperci w pracach 3 grup tematycznych rozwiązujących poszczególne problemy związane z rolnictwem.

Aby śledzić prace w grupach roboczych lub otrzymywać dodatkowe informacje dotyczące zakresu działań EIP – AGRI można zapisać się na newsletter Punktu Konsultacyjnego EIP-AGRI poprzez stronę internetową: http://ec.europa.eu/agriculture/eip/index_en.htm , a także

„ If you would like to be the first to hear: the Service Point informs the EIP-AGRI Network directly via Newsflash, Twitter and LinkedIn .

The EIP-AGRI Service Point is based in Brussels. You can reach us from Monday to Friday from 9:00 – 17:00. By phone +32 2 543 73 48 or email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Further information can be found on the EIP AGRI homepage

Please feel free to contact us. We will be happy to assist you!"

 

 

 

 

 

* przedmowa do wydawnictwa: Europejskie Partnerstwo Innowacji: możliwości dla innowacji w rolnictwie ekologicznym i agroekologii, Bruksela 2014

** Partnerstwa na Rzecz Innowacji (ang. EIP) są częścią Strategii Europa 2020 dla inteligentnego, zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com