^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

"Słowiańska Noc Zakochanych" w Koziegłowach

            Magia, magia, magia, czar ogniska, zapach ziół płynących wianków. Dodajmy jeszcze niezliczone przyśpiewki, widowiska, niezwykłe potrawy i legendarny kwiat paproci. To wszystko można było zobaczyć w sobotę 27 czerwca, podczas Słowiańskiej Nocy Zakochanych w Koziegłowach. Zgodnie z tradycją tej nocy nie mogło zabraknąć palenia ognisk świętojańskich, szukania kwiatu paproci czy puszczania wianków na wodę. Wątki miłosne już przeplatały się w II Gminnym Konkursie Piosenki „Jak Anioła Głos”. Anielskimi głosami zauroczyły jurorów, Diana Kolasa, Adrianna Pala i Klaudia Jagoda. Do konkursu „Wianek Świętojański”, zgłoszono 23 wianki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, świetlice oraz osoby indywidualne. Wykonawcy wykazali się pomysłowością i precyzją w doborze materiałów. Mogliśmy podziwiać wianki wykonane z różnych ziół i kwiatów. W kategorii KGW zwyciężył wianek z Rzeniszowa, w kategorii świetlice, wygrała świetlica z Pińczyc,  a indywidualnie Angelika Lisowska. Wiele emocji dostarczył konkurs na „Strój słowiański”. Pomysłowością i inwencją twórczą wykazały się Koła Gospodyń z Koziegłów, Markowic i Lgoty Mokrzesz. Najciekawszym strojem damskim, okazał się strój wykonany przez Ewę Greber, Zofię Nokielską i Magdalenę Kropiwnicką, a wśród młodych Słowianek, najlepiej ubrane były: Oliwia Radosz, Karolina Pasternak i Agnieszka Wyląg. Wioska braci rycerskiej już na wejściu zachęcała do uczestnictwa w konkurencjach słowiańskich. Nie mogło zabraknąć strzelania z łuku, mierzenia się z mieczem i turnieju wojów oraz „Bitwy o Koziegłowski Gród” i tradycyjnych posiłków w Starodawnej Kuchni Drogosława. ”.

W salonie „Czarciej urody” można było wykonać sobie odpowiedni makijaż i fryzurę, aby żywo uczestniczyć w zabawach świętojańskich. Widowiska muzyczne przedstawił Zespół „Złoty Kłos” oraz Koła KGW, a „Słowiańską Baśń”, Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy, po czym wszyscy razem w przepięknym korowodzie z muzyką i śpiewem na ustach wyruszyli z pochodniami i kolorowymi wiankami. W świetle ogniska odbył się również Spektakl Teatralny „Wielka Miłość”, na który zaprosiła grupa teatralna Proscenium.
Niesamowitą atrakcją było chodzenie po ogniu. Ten wieczór zapamiętają na długo, śmiałkowie, którzy „wyskoczyli z butów” i przeszli po rozżarzonych węglach przy akompaniamencie bębniarzy z grupy Djembomaniacy. Legendarny kwiat paproci, który kiedyś kusił śmiałków obietnicą bogactwa i zaklętych skarbów, również dzisiaj jest nie lada gratką, zwłaszcza dla dzieci. Nagrodą za znalezienie kwiatu był duży kosz wypełniony słodyczami,ufundowany przez Burmistrza, a otrzymał go Oskar Kupiś z Koziegłów
Po tych wspaniałych wydarzeniach i emocjach przyszedł czas na zabawę taneczną z grupą „ Suchorski Band”

Pogodny, czerwcowy wieczór, miejsce i atmosfera tej uroczystości, jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców Gminy Koziegłowy.

Źródło: MGOKP Koziegłowy.

 

 

Źródło: MGOKP Koziegłowy.8-150x15013-150x15051-150x150 DSC 0045-300x200

 

 

 

DSC 0045-300x200

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com