^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2015- wyniki

Wojewódzki Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne rozstrzygnięty.


Ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie śląskim w 2015 roku i wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas uroczystego otwarcia XXIV Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie. Zwycięzcom osobiście gratulowali podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk, wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa i dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Grzegorz Boski. Poniżej zamieszczamy krótką charakterystykę zwycięskich gospodarstw i serdecznie polecamy turystom wypoczynek u naszych laureatów.

laureaci konkursu agroturystycznego 2015


I miejsce
Państwo Izabela Małysz- Klus i Henryk Klus
Agroturystyka „Pod Lipowskim Groniem" jak nazwa wskazuje położona jest u stóp masywu Lipowski Groń w miejscowości Górki Małe w gminie Brenna, powiat cieszyński. Gospodarze hodują: krowy, trzodę chlewną, owce, kozy, kury, gęsi, kaczki i indyki. Gospodarstwo oferuje wypoczynek w 5-ciu pokojach z łazienkami, w tym jeden dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji gości pozostaje również duży ogród z miejscem do grillowania, dwie kuchnie z pełnym wyposażeniem oraz pokój dzienny z kominkiem, salą zabaw dla dzieci, z którego można przez oświetlony taras, wyjść bezpośrednio do sadu i na łąkę. Każdego dnia goście wypoczywający w gospodarstwie mogą częstować się świeżym mlekiem, jajami oraz przygotowanymi przez gospodynię serami , a także kosztować owoce z domowego sadu, porzeczki, agrest i winogrono. Gościom serwowane jest pełne wyżywienie oparte o własne produkty, w tym potrawy regionalne. Każdy odwiedzający gospodarstwo otrzymuje od gospodarzy pamiątkowy upominek.

IMG 7254

II miejsce ex aequo
Pani Alina Bulska
Gospodarstwo agroturystyczne „Zwierzyniec" jest zlokalizowane w Zwierzyńcu Pierwszym, w pobliżu Rezerwatu Przyrody Modrzewiowa Góra, w gminie Opatów, w powiecie kłobuckim. Gospodarstwo funkcjonuje od 9 lat. Na ponad dwóch hektarach przeliczeniowych uprawiane są głównie zboża. Na gości czeka 12 miejsc noclegowych oraz pełne wyżywienie na bazie warzyw i ziół z własnego ogródka. Goście mają do dyspozycji wiatę z grillem w ogrodzie, biblioteczkę, a dla dzieci suchy basen kulkowy. Odwiedzający gospodarstwo mogą wziąć udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka" , które prowadzi pani Alina. Podczas warsztatów poznaje się tradycję i zwyczaje związane z wypiekiem chleba oraz uczestniczy w pokazie wypieku pieczywa w piecu chlebowym. Gospodarstwo jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

IMG 7476

Pan Krzysztof Kulik
Gospodarstwo agroturystyczne „Na Polanie", otoczone bliskością pełnego jagód i grzybów lasu, leży wsi Borowiany, gmina Wielowieś, powiat gliwicki. Od ponad 300 lat gospodarstwo jest w posiadaniu tej samej rodziny, i niezmiennie od trzech wieków znajduje się w tym samym miejscu. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 12 ha użytków rolnych, na których prowadzona jest głównie uprawa zbóż, pozostałe grunty to trwałe użytki zielone. W gospodarstwie utrzymywane są kury nioski. Dla gości przygotowano 15 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami. Dodatkowo na turystów czeka obszerny salon wypoczynkowy wyposażony m.in. w kominek, stół bilardowy, cymbergaja i darta. Na zewnątrz znajduje się plac zabaw dla dzieci, altana, grill i miejsce na ognisko, a w okresie letnim basen ogrodowy. Niewątpliwą atrakcję stanowi fragment zabytkowej, ponad 100 letniej stodoły, wciąż wykorzystywanej na potrzeby gospodarstwa.

IMG 7408

 

WYRÓŻNIENIE
Państwo Halina i Marian Pietrasina
Obiekt agroturystyczny państwa Pietrasina umiejscowiony jest w gminie Węgierska Górka (powiat żywiecki), w miejscowości Cisiec Mały, w bliskim sąsiedztwie lasu i rzeki Soły, u podnóża szczytu Małej Baraniej. Gospodarstwo posiada studio dwupokojowe i pokój pojedynczy -wyposażone w łazienki i aneks kuchenny oraz dwie sale: kominkową i okolicznościową. Pokoje posiadają stylowe, samodzielnie wykonane meble. Niewątpliwą atrakcją gospodarstwa jest imponujący 17-arowy ogród, bogaty w kalejdoskop ziół, warzyw, kwiatów i krzewów owocowych, z którego dóbr wypoczywający mogą korzystać do woli. Jeden z pokoi posiada bezpośrednie wyjście do ogrodu. Ponadto goście mają do dyspozycji plac zabaw z domkiem dla dzieci, altanę z parasolem, grill ogrodowy i owoce rosnące w przydomowym sadzie.

IMG 7297

 

Fot.: K. Kwaśniewska, R. Rosiek

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com