Jarmarki Bożonarodzeniowe
Jarmarki Bożonarodzeniowe należą do najpopularniejszych zimowych atrakcji turystycznych Polski. Odbywają się w wielu miastach i miejscowościach Polski- Kraków, Gdańsk.Słynne są także jarmarki organizowane w wielu miastach europejskich- Wiedniu, Pradze, Strasburgu.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu jest jednym z najstarszych w Europie. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest organizowany od 1570 roku i odbywa się co roku w okresie od końca listopada do końca grudnia, wokół katedry i w dwunastu miejscach w centrum miasta
Na pierwszy rzut oka wszystkie wydają się do siebie podobne, ich nieodłącznym elementami są światełka, choinka, rozbrzmiewające kolędy oraz lokalne przysmaki i gorące napoje rozgrzewające odwiedzających. Można na nich poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę, są również wspaniałymi festiwalami smaku i zapachu. Jest to okazja, aby naprawdę poczuć magię świąt i spróbować wielu smakołyków, takich jak grzane wino, oraz tradycyjne ciasta i ciasteczka. Jarmark świąteczny to też dobre miejsce, żeby zrobić zakupy świąteczne i kupić ozdoby choinkowe dla całej rodziny.
Już od 6 lat Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej - Cięcina.eu organizuje Jarmarki Bożonarodzeniowe dla społeczności lokalnej przy zabytkowym kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie. Lokalni wytwórcy, rękodzielnicy oraz szkoły i przedszkola z terenu gminy Węgierska Górka wystawiają swoje świąteczne wyroby – ozdoby choinkowe, smakołyki, rękodzieło. Z wielkim powodzeniem trwa to już od 2014 r. Z roku na rok coraz większa rzesza ludzi odwiedzała Jarmark, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem młodszych i starszych.
Niestety w tym roku ze względu na panującą pandemię Jarmark w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej - Cięcina.eu organizuje e-Jarmark. Zapraszają licznych wystawców do zgłaszania swoich stron i profili. W wydanym plakacie zapraszają oni wspaniałych wystawców do reklamowania swojego rękodzieła na stronie internetowej lub Facebooku. W ten nieco inny sposób Stowarzyszenie chce wesprzeć lokalnych wytwórców, aby potrzymać tradycję i umożliwić im pokazanie swoich cudownych, oryginalnych wyrobów.