^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dożynki gminne w Jasienicy za nami!

Tegoroczne Święto Plonów Gminy Jasienica odbyło się 31 sierpnia. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się u Gazdów Dożynek - Państwa Ilony i Bernarda Stroka. Kolejnym punktem dożynek była dziękczynna msza św. za tegoroczne zbiory w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bierach. Po mszy korowód dożynkowy udał się do amfiteatru na obiekcie „Drzewiarza" w Jasienicy, na dalszą część uroczystości.

Korowód otwierała bryczka wioząca Wójta Gminy Jasienica – Pana Janusza Pierzynę. W dalszej kolejności w korowodzie dożynkowym jechały przystrojone ciągniki z przyczepami, a w nich przedstawiciele z poszczególnych sołectw, których w gminie Jasienica jest czternaście. Za sołectwami swoje maszyny dumnie prezentowali rolnicy, a korowód zamykały wozy strażackie. W amfiteatrze nastąpiło uroczyste przekazanie wieńców dożynkowych Wójtowi i Przewodniczącemu Rady Gminy, a zespół regionany Jasieniczanka przedstawił ceremonię dożynkową. Później głos zabrał Wójt Gminy Jasienica, który podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i podkreślił, że w tym roku ze względu na niesprzyjającą pogodę, żniwa były trudne. Gazdowie dożynek przekazali Wójtowi i Przewodniczącemu Rady Gminy bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna. Chleb został podzielony, a Radni Gminy częstowali nim uczestników dożynek. W części oficjalnej głos zabrał również Pan Stefan Haczek- Przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Śląskiej Izby Rolniczej, który wręczył rolnikom - Panu Andrzejowi Mendrochowi z Jasienicy i Panu Czesławowi Machalicy z Rudzicy- odznaki „Zasłużony dla rolnictwa".

W części artystycznej wystąpiła orkiestra dęta z Mazańcowic, Zespół Pieśni i Tańca „Olza" z Czech oraz Formacja „Mad Moves" ,a gwiazdą wieczoru był Kabaret OT.TO. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Preludium. W trakcie imprezy można było posmakować potraw regionalnych, które serwowały stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, było wiele atrakcji dla dzieci. Organizacją tegorocznych Gminnych Dożynek zajęły się sołectwa z Bier i Świętoszówki.

 

SAM 6765

 

SAM 6767

 

SAM 6768

 

SAM 6799

 

SAM 6809