^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

VI ZLOT Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych

 

baner

Zloty Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, odbywające się co 2 lata, cieszyły się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród „Zagrodowiczów”. Zawsze towarzyszyły temu świetne wykłady i kapitalne ”grupowe” wyjazdy studyjne. Tutaj „Grupowe"oznacza, że trzeba było wybrać konkretną tematykę z kilku dostępnych i zapisać się do ”Grupa Nr ….” , a następnie już grupą ludzką 😊brać udział w zajęciach.

No i jeszcze ta fantastyczna wymiana doświadczeń i przerzucanie się pomysłami, a właściwie setkami pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu w Zagrodach. To podczas Zlotów rodziło się wiele nowych aktywności realizowanych potem w terenie. Sami też byliśmy współorganizatorami Zlotu OSZE w 2016 roku, który wielu wspomina do dziś, bo pokazaliśmy woj. śląskie „od stóp do głów” z jego ogromną różnorodnością, co dla części uczestników było kompletnym zaskoczeniem.

Nie dziwi więc, że już od początku roku właściciele Zagród Edukacyjnych dopytywali się co z tegorocznym Zlotem. Początkowo „Gdzie będzie ?”, a potem już tylko „Czy będzie?”. Ja zaś dopytywałam o to u źródeł. Sytuacja ciągle się zmieniała, ale determinacja koleżanek z Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, aby Zlot zorganizować była ogromna. I oto dotrzymując tradycji dwuletniego cyklu naszych spotkań, mamy VI Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych.

Ponieważ sytuacja jest wyjątkowa, to i Zlot inny niż wszystkie poprzednie. Ze względu na sytuację epidemiczną, tegoroczny odbędzie się za pośrednictwem Internetu. Ale wypracowany scenariusz i tym razem będzie miał zastosowanie, bo i wspólne wykłady i praca w grupach tematycznych i wymiana doświadczeń. Tylko ten kontakt „bezpośredni” wyłącznie podczas części synchronicznej Zlotu (a i owszem mamy także część niesynchroniczną ) czyli podczas konferencji z transmisją on - line na platformie internetowej.

Niektórzy zastanawiają się, jak będziemy się widzieć na tym ekraniku skoro zawsze w Zlocie brało udział około 300 osób. Rozwiązaniem będzie zapewne część grupowa (7 grup), a część wspólna ?No cóż, pożyjemy - zobaczymy.

A w tym roku takie oto sesje tematyczne w grupach równoległych mają zagrodowicze do wyboru:

1. Agroekologia i permakultura: metody i założenia edukacji praktycznej

2. Formalno-prawne aspekty funkcjonowania zagród edukacyjnych

3. Metody aktywizujące w ofercie zagród edukacyjnych

4. Produkt lokalny w ofercie zagród edukacyjnych

5. Rasy rodzime zwierząt gospodarskich w edukacji

6. Smart Villages w edukacji

7. Wykorzystanie marki miejsca i marki lokalnej w działaniach promocyjnych zagród edukacyjnych

 
 

Wszyscy związani z OSZE bardzo cieszymy się na to (wirtualne) spotkanie.

A zainteresowanych naszymi Zagrodami Edukacyjnymi zapraszamy na stronę www.zagrodaedukacyjna.pl; Po wejściu na stronę, na mapce wybieramy woj. śląskie i mamy wykaz Zagród wraz z opisem, oferowaną tematyką zajęć edukacyjnych i danymi kontaktowymi. W Zagrodach Edukacyjnych przestrzegane są wszystkie zalecenia epidemiczne. Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą, aby w stosownej chwili móc z tego skorzystać. W razie pytań prosimy także o kontakt z ŚODR w Częstochowie (kontakt do koordynatora na w/w stronie ).

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com