Zlokalizowana nad Wartą na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej gmina Mstów stanowi dużą atrakcję turystyczną regionu. Przełom Warty jest jednym z piękniejszych i malowniczych miejsc na Jurze, przyciągającym zwłaszcza miłośników spływów kajakowych. Usytuowana jest tu słynna w całym regionie Skała Miłości, która wedle legendy jest parą zakochanych, a bijące u jej stóp źródło posiada właściwości lecznicze. Na 5 hektarowym terenie rekreacyjnym znajduje się również leśna ścieżka zdrowia, place zabaw, altanki oraz zbiornik wodny Tasarki.
Najcenniejszym zabytkiem gminy Mstów jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor Kanoników Regularnych Laterańskich. Historia jego powstania sięga XII wieku, zaś obecny barokowy wygląd świątyni pochodzi głównie z XVIII wieku. Klasztor słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem, który w 2000 roku uroczyście koronowano.
Aby przybliżyć historię i walory gminy w grudniu tego roku ukazało się warte polecenia wydawnictwo albumowe „Mstowskie Jubileusze”. Książka ukazuję wiele ciekawych fotografii z życia gminy, a przede wszystkim obrazujących tegoroczne wydarzenia mające miejsce w świątyni. Mijający rok był niezwykle ważny dla mstowskiej parafii, zbiegło się w nim kilka jubileuszowych uroczystości: 25-lecie powrotu Kanoników do Mstowa, 15-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz 25 rocznica śmierci zasłużonego proboszcza parafii ks. Stanisława Boreckiego.
Album „Mstowskie Jubileusze” doskonale wypełnia lukę w wydawnictwach na temat gminy, które obrazowałyby jej walory turystyczne i kulturowe. Stanowi wartościową pozycję dla każdego miłośnika ziemi mstowskiej.