^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

FESTIWAL NAUKI I SZTUKI W KRAKOWIE

W dniach 17–19 maja odbędzie się kolejna, XVIII już edycja Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.
Jak co roku w jego organizację zaangażowały się wszystkie uczelnie wyższe Krakowa, a także instytuty Polskiej Akademii Nauk.

Festiwal , organizowany od 2001r., jest wydarzeniem popularyzującym naukę i sztukę. Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych, ukazanie praktycznych korzyści wynikających z postępu naukowego i innowacyjności oraz ich wpływu na jakość życia.

Festiwalowe Miasteczko Naukowe zlokalizowane będzie na Rynku Głównym w Krakowie.

Na powierzchni 1300 m2 około 40 namiotów wystawienniczych zapewni uczestnikom komfort niezależnie od pogody.logo festiwalu ok head2

My proponujemy ofertę jaką przedstawi podczas FNiS  UNIWERSYTET ROLNICZY 

W czwartek, 17 maja br. zaprezentuje się Wydział Leśny, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Wydział Rolniczo-Ekonomiczny

Wydział Leśny pod hasłem Inżynierowie świata zwierząt zaprezentuje wodne budowle bobrów,metody rozpoznawania ich tropów i śladów , zasady budowy mrowisk oraz leśną działalność dzięciołów. Przez cały czas przy namiocie odbywać się będą występy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”.

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt odpowie m.in. na pytania dotyczące obszarów mózgu, które odpowiadają za poszczególne wrażenia zmysłowe. Będzie się też można dowiedzieć wszystkiego na temat złudzeń optycznych oraz metod poprawy pamięci.

Wydział Rolniczo-Ekonomiczny przygotował prezentacje dotyczące otrzymywania prądu z wody albo wody z prądu, czy też zamiany ciepła wody w prąd elektryczny. Dowiemy się także w jaki sposób owady znajdują pożywienie i jak rozpoznają jego jakość.

W piątek, 18 maja br. zaprezentuje się Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR oraz Wydział Inżynierii produkcji i Energetyki.

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR zaprezentuje mikroskopowe obrazy histopatologiczne wybranych chorób zwierząt, budowę szkieletu kostnego zwierząt, czy zaprezentuje sposoby udzielania pierwszej pomocy zwierzęciu przy pomocy manekina psa.

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki zaprezentuje proces wytwarzania biopaliw ciekłych i olejków eterycznych, zaprezentowane zostaną biopaliwa stałe-zrębki, brykiety, pelety i rośliny energetyczne.

W sobotę, 19 maja br. zaprezentuje się Wydział Technologii Żywności, Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa i wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji.

Wydział Technologii Żywności zaprezentuje liofilizowane owoce i warzywa, ugotowane mięso drobiowe i wieprzowe oraz ryby. Zaprezentowana zostanie metoda pomiaru zawartości cukrów w sokach, zaplanowano obserwację grzybków kefirowych
i prezentację naturalnych olejków eterycznych.

Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa zaplanował pokaz izolacji DNA metodą kuchenną, liczenie chromosomów, zabawy ciekłym azotem, pokaz modelowej stacji oczyszczania ścieków, rozpoznawanie kwiatów, pokaz roślin sensorycznych i tych służących aromatoterapii.

Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji zaprezentuje możliwości tachimetru elektronicznego, dalmierza, czy dronów. Zaprezentowane zostaną dawne mapy Krakowa ilustrujące wielowiekowe zmiany zachodzące w przestrzeni miasta – m.in. wsie będące obecnie częścią miasta. Zaprezentowane zostaną nowinki techniczne i branżowe – trawnik z rolki, kilka odmian roślin stworzonych przez naukowców i innych elementów architektury stosowanej w urządzaniu przestrzeni parków i ogrodów.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie internetowej: https://fnis.pl/program2/2018-05-16/

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com