^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Dobre praktyki rolnicze w gospodarowaniu zasobami naturalnymi

zdj wiz studyjna

W dniach 25-28 lipca 2014 roku w Wiśle, 40-osobowa grupa młodzieży z powiatu częstochowskiego uczestniczyła w seminarium pt. "Ograniczenie wpływu niekorzystnych działań w rolnictwie na zmiany klimatyczne - dobre praktyki rolnicze w gospodarowaniu zasobami naturalnymi".
W ciągu trzech dni szkoleń, uczestnicy mogli się dowiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy rolnictwem zrównoważonym a ekologicznym, czym jest program rolnośrodowiskowy, jak również zaznajomili się z tematyką odnawialnych źródeł energii. Prowadzącymi wykłady byli pracownicy Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w osobach: Tomasza Motyki, Marty Turotszy oraz Jakuba Cofały.
Ostatniego dnia wyjazdu, w drodze powrotnej do Częstochowy, zwiedziliśmy gospodarstwo i biogazownię rolniczą w Kostkowicah należącą do Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Grodźcu Śląskim. 
Następnie pojechaliśmy do gospodarstwa ekologicznego "Agroventura" w powiecie bielskim, prowadzonego przez Państwo Podosek. Właściciele opowiedzieli nam o swojej działalności obejmującej m.in. produkcję ziół leczniczych oraz ekologiczne uprawy warzyw i owoców a także zostaliśmy poczęstowani pysznymi produktami pochodzącymi z gospodarstwa.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com