^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

TURYSTYKA BEZ RYZYKA

Turystyka-bez-ryzyka-300x600

     To już połowa zimowych ferii naszych dzieci, w marcu kolejny, wolny tydzień, no a potem już letnia kanikuła. Wielu z nas rozpoczyna planowanie podróży własnych lub dla naszych pociech. O czym pamiętać i jak się zabezpieczyć aby to był naprawdę czas wypoczynku. Jakie prawa przysługują nam na wyjeździe gdy coś nie pójdzie po naszej myśli? Co zrobić gdy zachorujemy lub zginą nam dokumenty ? Jakie szczepienia są wymagane w krajach tropikalnych ? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziemy na specjalnie przygotowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki stronie „Turystyka bez ryzyka" - www.turystykabezryzyka.gov.pl;

Po wejściu na stronę możemy wybierać z 4 kategorii.

kateg

 

 

Każda z kategorii dzieli się na 8 punktów tematycznych:

1) Planowanie wyjazdu

2) Transport

3) Bagaż w podróży

4) Wypoczynek dzieci i młodzieży

5) Wizy, paszporty, inne

6) Zdrowie i ubezpieczenia

7) Zanim podpiszesz umowę – sprawdź

8) Trudne sytuacje.

 

Podane tu informacje dla podróżnych są opisane w stopniu podstawowym, jednakże strona odsyła po szczegółowe treści do licznych, już istniejących stron internetowych prowadzonych przez instytucje publiczne zgodnie z ich właściwościami.  Na przykład dla osób wyjeżdżających za granicę myślę, że obowiązkowy jest serwis Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą”. Warto skorzystać z poradników MSW czy MEN, wytycznych Służby Celnej, Głównego Inspektora Sanitarnego czy Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Oczywiście szczegółowość zależy od tego gdzie, jak i z kim chcemy wyjechać.

Warto jednak wiedzieć, że poprzez stronę „Turystyka bez ryzyka" możemy łatwo dotrzeć do wszystkich niezbędnych nam wiadomości.

 

Źródło: www.msport.gov.pl

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com