^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

ODPOCZYWAJ NA WSI

Projekt „Odpoczywaj na Wsi „ zainicjowany i koordynowany przez MRiRW w tym roku zagości także w Częstochowie podczas Dożynek Jasnogórskich. Tak wynika z informacji zamieszczonej na stronie MRiRW.

Celem kampanii jest kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako rynku turystycznego oferującego bardzo zróżnicowane atrakcje bez względu na porę roku.
W 2018 roku zaplanowanych jest jeszcze więcej działań niż dotychczas, w tym m.in.
- organizacja stoiska podczas11 turystycznych imprez targowych ( zestawienie z datami na stronie www.zagrodaedukacyjna.pl )
- promocja produktowa na rynkach zagranicznych ( wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną )

ONW LOGO FORMA PODSTAWOWA 05

- działania promocyjno- informacyjne w ramach imprez dodatkowych np. Piknik Poznaj Dobrą Żywność czy właśnie Dożynki Jasnogórskie i Prezydenckie
- wydawanie materiałów informacyjno – promocyjnych, organizacja konkursu , inwentaryzacja produktów agroturystyki i turystyki wiejskiej, seminaria , szkolenia, warsztaty


Jak podkreślił Rafał Romanowski- wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi – „ Do turystyki wiejskiej nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak w globalnej turystyce chcemy mocno wyeksponować turystykę wiejską(…) pokazać naturę i krajobraz, spokój polskiej wsi, ofertę kulinarną i polski smak. Stąd też pomysł na markę „Odpoczywaj na wsi” i zintegrowane działania. „
Dodał, że resort chce podejść do turystyki kompleksowo, gdyż wpisuje się ona w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

IMG 7780zmn

 


Pierwszą imprezą targową na której w tym roku pojawi się stoisko „Odpoczywaj na wsi”, będą Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu w dniach 9 – 11 luty 2018 roku.
Dla osób odwiedzających stoisko przygotowano piękne materiały promujące polską wieś oraz pokazy twórców ludowych.
Będzie można uzyskać informacje dotyczące zakładania i prowadzenia działalności turystycznej na wsi, w tym dotyczące standardów oraz udzielane będą informacje na temat możliwości wsparcia finansowego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Przewidziano także liczne konkursy, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

 076339 r0 620

PS. Według POT największymi hitami ostatnich lat w turystyce wiejskiej są oferty turystyki kulinarnej oraz obserwacji przyrody

na podstawie informacji: MRiRW, PFTTW - GG, ZE, POT

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com