^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Znamy najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim w 2016 r.

Już po raz ósmy Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zorganizował konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie śląskim. Gospodarstwa, które przystąpiły do konkursu musiały przejść dwuetapową ocenę. Najpierw oceniono gospodarstwa na podstawie nadesłanych dokumentów konkursowych, a następnie komisja konkursowa wizytowała każde gospodarstwo, aby móc na miejscu sprawdzić przede wszystkim standard i jakość oferowanych usług.

 

W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki i komisja konkursowa długo debatowała zanim jednogłośnie ustaliła werdykt. Wobec czego zdecydowano się przyznać aż po dwie równorzędne nagrody. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w sobotę 3 września, w Akademii Polonijnej w Częstochowie,,na uroczystej inauguracji Jubileuszowej XXV Krajowej Wystawy Rolniczej.

Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz listy gratulacyjne szanownym laureatom wręczyli:
Ryszard Zarudzki Podsekretarz Stanu w MRiRW, Stanisław Dąbrowa Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz Dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Grzegorz Boski.

 

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu. Laureatom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje.
Na sukces każdego z nagrodzonych gospodarstw złożyły się grom pracy, zaangażowania,a przede wszystkim serca, które agrogospodarze wkładają każdego dnia, aby stworzyć miejsce, gdzie każdy turysta będzie mógł czuć się beztrosko i bezpiecznie, jak we własnym domu.


III miejsce ex aequo
Gospodarstwo Agroturystyczne „Jurajska Stokrotka"
Dagmara i Michał Ciosek

 

l1

 

Gospodarstwo zlokalizowane jest w Kotowicach, w gminie Żarki, w powiecie myszkowskim. Położone jest na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na Skały Rzędkowickie, a także Górę Zborów. Oferta gospodarstwa skierowana jest do rodzin z dziećmi. Dla gości udostępnione są 3 nowoczesne pokoje 3, 4 i 5-cio osobowe. W łazience jest wanna z hydromasażem. W trakcie przygotowania jest także sauna ogrodowa. Dzieci odpoczywające w gospodarstwie mogą skorzystać z dużego placu zabaw wyposażonego w domek ze zjeżdżalnią, piaskownicę, huśtawki, trampolinę, basen letni, miejsca do gry w siatkówkę i wypożyczalni rowerów. Gospodarstwo oferuje pełne wyżywienie na bazie domowych posiłków.

 

IMG 0339

 

IMG 0374

 

 

III miejsce ex aequo
Agroturystyka SPA Łaciakówka
Urszula i Franciszek Łaciak

 

l3

 

Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Nadmeszna w gminie Wilkowice, w powiecie bielskim. Położone jest nad potokiem Mesznianka, w kotlinie otoczonej przez szczyty Beskidu Śląskiego: Klimczok, Szyndzielnia, Skrzyczne, Magóra. Położenie gospodarstwa sprawia, że rozpościera się z niego zachwycający widok na dolinę wilkowicką i żywiecką oraz Jezioro Żywieckie. Przy dobrej pogodzie widoczne są nawet Tatry. Gospodarstwo posiada 1 ha łąk, ogródek warzywny oraz sad z tradycyjnymi, starymi odmianami drzew. W gospodarstwie hodowany jest również drób.
Do dyspozycji gości jest 5 pokoi urządzonych w naturalnym drewnie, w tym jeden pokój przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku zachowano ściany z tradycyjnym mszeniem między belkami. Gospodarstwo oferuje pełne wyżywienie na bazie własnych produktów, z możliwością zastosowania diety odkwaszającej. Dodatkowo na gości chcących zrelaksować się i odpocząć po trudach górskich wycieczek czekają zabiegi w gabinecie SPA, który znajduje się
w gospodarstwie i jest prowadzony przez córkę gospodarzy.

 

IMG 0053

 

IMG 0142

 

 

I miejsce ex aequo
Gospodarstwo Agroturystyczne „Sokole Ranczo"
Beata Stodolna i Krzysztof Filapek

 

l10

 

„Sokole Ranczo" zlokalizowane jest we wsi Biskupice, w obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, w gminie Olsztyn, w powiecie częstochowskim. Gospodarstwo bezpośrednio graniczy z Rezerwatem Przyrody Sokole Góry. Dla gości przygotowano komfortowe pokoje i apartamenty, dodatkowo istnieje także możliwość wynajęcia 5 domków. W sumie Ranczo dysponuje 40 miejscami noclegowymi. Na terenie gospodarstwa znajduje się park, z urzekającą aleją brzozową o długości
1 km oraz aleją świerkowo- jodłową, które są prawdziwym rajem dla grzybiarzy. Ponadto na gości czeka przestronny plac zabaw, miejsce na ognisko, altana ogrodowa i letnia stołówka.
Gospodyni przygotowuje posiłki dla gości na bazie własnych produktów, ekologicznie uprawianych warzyw i owoców, miodu z własnej pasieki, a także samodzielnie wędzonych mięs i wędlin.
W gospodarstwie utrzymywane są owce, kozy, króliki, drób i konie. Prowadzona jest nauka jazdy konnej. Dodatkowo Sokole Ranczo organizuje eko-zajęcia dla dzieci ze szkół i przedszkoli.

 

IMG 0449

 

IMG 0472

 

IMG 0561

 

 

I miejsce ex aequo
Agroturystyka „U Gazdy"
Marta i Andrzej Cieślar

 

l11

 

Agroturystyka U Gazdy położona jest w miejscowości Brenna, powiat cieszyński, na wysokości 700 m n.p.m., w otoczeniu łąk i lasu. Gospodarstwo jest członkiem Cieszyńskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Natura i Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Do dyspozycji gości znajdują się pokoje 2-,3- i 4- osobowe, wszystkie z własną łazienką. Domowe posiłki serwowane dla gości przygotowywane są na bazie własnych produktów i opierają się na kuchni regionalnej. Specjalnością gospodarstwa są placki z blachy z wyrzoskami i potrawy z baraniny. Ponadto dla gości organizowane są kuligi, przejażdżki bryczką, biesiady z pieczeniem barana, nauka jazdy konnej. Gospodarstwo utrzymuje konie rasy huculskiej, owce, kozy, bydło rasy Polska Czerwona, króliki, drób, trzodę chlewną. W Zielone Świątki, zgodnie z lokalną tradycją, w agroturystyce odbywa się tradycyjne smażenie wajeśnicy, w tym roku powstała ona z 660 jaj. Latem natomiast w gospodarstwie „U Gazy" organizowane są Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki Kosą oraz Mistrzostwa Polski
Psów Pasterskich.

 

IMG 0205

 

IMG 0230

 

 

IMG 0219

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych laureatów !!!

 

l5

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com