^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Do pobrania

Rolnicy mogą już ubezpieczać uprawy na korzystniejszych warunkach.

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korzystniejszych zasadach z 65-proc. dopłatą do składek z budżetu - poinformował resort rolnictwa w komunikacie.

grad
Jako pierwsze wiosenną sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych na nowych warunkach rozpoczęło 10 kwietnia Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Pozostałe zakłady ubezpieczeń rozpoczęły sprzedaż polis ubezpieczenia od 15 kwietnia br.

Resort rolnictwa w grudniu 2016 r. podpisał umowy z pięcioma zakładami ubezpieczeniowymi: Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych oraz InterRisk Towarzystwem Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group.

"Na podstawie tych umów możliwe było od początku roku zawieranie przez producentów rolnych umów ubezpieczenia z dopłatami z budżetu państwa do stawek ubezpieczenia na warunkach obowiązujących do 31 marca br." - informuje resort rolnictwa.

Ponadto "w roku 2016 producenci rolni, po wyczerpaniu limitu dopłat z budżetu państwa do stawek ubezpieczenia, mogli zawierać umowy ubezpieczenia na warunkach komercyjnych zarówno z zakładami ubezpieczeń, z którymi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi miał podpisane umowy na 2016 r., jak i wszystkimi pozostałymi zakładami ubezpieczeń oferującymi ubezpieczenie upraw rolnych od skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych" - czytamy w komunikacie.

Od 1 kwietnia weszły w życie korzystniejsze zmiany, które podniosły dopłaty do składek z budżetu oraz stawki taryfowe. Zgodnie z przepisami, obowiązuje 14-dniowy okres karencji od dnia zawarcia umowy, co oznacza, że nowe polisy prawdopodobnie nie obejmą kwietniowych przymrozków.

Według ministerstwa rolnictwa, w ubiegłym roku umowy ubezpieczenia drzew i krzewów owocowych od ryzyka przymrozków wiosennych wykupiło 0,35 proc. sadowników, co stanowiło ok. 1,6 proc. wszystkich umów ubezpieczenia upraw rolnych od ryzyka przymrozków wiosennych, zawartych w 2016 r.

Uprawy sadownicze należą do upraw najbardziej narażonych na szkody.

Żródło: PAP

 

158
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com