^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Przyszłość terenów wiejskich czyli sieci gazowe i biogazownie rolnicze

Jednym z priorytetowych projektów Krajowego Ośrodka Wsparcia jest utworzenie sieci gazowych i biogazowych na terenach wiejskich. To między innymi w tym celu powstał pion innowacji i rozwoju, w którym minister Krzysztof Jurgiel pokłada wielkie nadzieje.

KOWR to nowa jednostka wykonawcza, która powstała we wrześniu 2017 roku z połączenia Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych. Zajmuje się gospodarowaniem nieruchomościami Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, promocją polskich produktów w kraju i zagranicą, wsparciem rodzimych producentów na rynkach zagranicznych, nadzorem nad spółkami Skarbu Państwa oraz rozwojem innowacyjności w sektorze rolno-spożywczym.

Ponieważ jednym z obszarów innowacyjności jest energetyka na obszarach wiejskich, KOWR ma w zamyśle wspólnie z Polską Spółką Gazownictwa utworzyć sieci gazowe o charakterze wyspowym, które mogłyby korzystać także z biogazowni, które również miałaby się rozwijać na obszarach wiejskich. Sieci te zaopatrywałyby odbiorców w określonym promieniu, a konkretnie tam, gdzie budowanie klasycznego gazociągu nie wydaje się być opłacalne.

KOWR planuje aktywnie wspierać rozwój OZE na terenach wiejskich oraz monitorować produkcję biogazu rolniczego jako źródła energii odnawialnej. A to, jak ocenia Witold Strobel, dyrektor KOWR, powinno przełożyć się na poprawę jakości życia na terenach wiejskich.

Na podstawie informacji ze strony www.kowr.gov.pl

biogazownia rolnicza

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com