^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

AgroLIGA 2023

Kolejna edycja konkursu AgroLIGA 2023 - Zapraszamy do udziału

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu AgroLiga 2023. Na szczeblu wojewódzkim organizowany jest on przez nasz Ośrodek, zaś na szczeblu krajowym - przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Honorowy Patronat nad konkursem sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także - Prezes ARiMR, Prezes KOWR i Prezes KRUS. Patronat Medialny pełni Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO. Celem konkursu jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi 2023 w kategoriach: Rolnicy i Firmy.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Do rywalizacji nie mogą przystąpić Mistrzowie Krajowi wszystkich dotychczasowych edycji AgroLigi oraz Mistrzowie Wojewódzcy AgroLigi z lat 2018-2022.

logo

Do Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie powinny wpływać zgłoszenia kandydatów w kategoriach Rolnicy i Firmy wyłącznie z terenu naszego województwa, do dnia 1 lipca 2023 roku.

Ogłoszenie wyników konkursu i nagrodzenie laureatów „Mistrz Wojewódzki” w obu kategoriach, odbędzie się 2 września 2023 r. podczas Otwarcia Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie.

Do kategorii Rolnicy można zaliczyć osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.)  powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo,  agroturystyka, itp.),  z której  uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z zasadniczej działalności rolniczej. W gronie laureatów nie mogą się znaleźć gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie. W tej kategorii nie mogą być też uwzględniane osoby, które nie mają ziemi i zajmują się wyłącznie obrotem płodami rolnymi.

Do kategorii Firmy można zaliczyć wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (czyli na terenie danego województwa i ościennych) i zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środków produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Do kategorii Firmy zalicza się także wielkoobszarowe  gospodarstwa rolne, prowadzone przez właścicieli bądź dzierżawców i zatrudniające siłę najemną.

Przy wyborze Mistrza Wojewódzkiego w obu kategoriach Komisja Konkursowa bierze pod uwagę estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

Mistrzowie Wojewódzcy AgroLigi 2023 w kategoriach Rolnik i Firma zostaną zgłoszeni do tytułu Mistrza Krajowego AgroLigi 2023
Krajowy finał konkursu AgroLiga 2023 odbędzie się w II kwartale 2024 roku.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w konkursie o długoletniej tradycji. Prosimy przedsiębiorczych rolników i firmy z obszaru rolnictwa o zgłoszenie udziału w konkursie poprzez doradców ŚODR do 1 lipca 2023 roku.

Opis wizytówki gospodarstwa lub firmy zgłoszonej do konkursu (w wersji elektronicznej) oraz odpowiednią ankietę należy przesłać do Działu Ekonomiki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

Regulamin

Oświadczenie

Zgłoszenie Rolnik

Zgłoszenie Firma

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com