^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Agroliga 2017

agro
Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie jako organizator na szczeblu wojewódzkim konkursu Agroliga 2017 rozpoczyna kolejną edycję tego konkursu w województwie śląskim.

Konkurs AgroLiga rozgrywany jest w dwóch kategoriach – Rolnicy i Firmy. Jego organizatorami na szczeblu wojewódzkim są Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym – Redakcja Rolna 1 Pr. TVP SA we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Od samego początku konkursu, Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do kategorii Rolnicy można zaliczyć osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo, agroturystyka, itp.), z której uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z zasadniczej działalności rolniczej.

Do kategorii Firmy zapraszamy wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (na terenie naszego województwa i ościennych) i zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środków produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Do kategorii Firmy zalicza się także wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, prowadzone przez właścicieli bądź dzierżawców i zatrudniające siłę najemną.

Ogłoszenie wyników konkursu i nagrodzenie laureatów „Mistrz Wojewódzki” w obu kategoriach, odbędzie się 2 września 2017 r. podczas Krajowej Wystawy Rolniczej

– Dożynki Jasnogórskie 2017 w Częstochowie.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w konkursie o długoletniej tradycji. Prosimy przedsiębiorczych rolników i firmy z obszaru rolnictwa o zgłoszenie udziału w konkursie poprzez doradców ŚODR do 30 czerwca br.

Opis wizytówki gospodarstwa lub firmy zgłoszonej do konkursu (w wersji elektronicznej oraz odpowiednią ankietę należy przesłać do Działu Ekonomiki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowy regulamin oraz deklaracje przystąpienia do konkursu:

1. Regulamin

2. Ankieta rolnika

3. Ankieta firmy

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com