^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

WFOŚOGW w Katowicach zaprasza na Błękitny ekoFest. Sport-nauka-woda-powietrze. Piknik rodzinny

Bez nazwy

W dniu 8. czerwca 2024 r. na Dużym Kręgu Tanecznym w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się wydarzenie pn. „Błękitny ekoFest. Sport – nauka – woda – powietrze. Piknik rodzinny”.

O czym jest „Błękitny ekoFest”?

To piknik rodzinny, pełen pozytywnej energii, gdzie można odkrywać nowe sposoby dbania o naszą planetę. Będziemy razem cieszyć się aktywnością sportową, inspirującymi prezentacjami, ciekawymi wystawami oraz występami kulturalnymi.

Zajęcia sportowe dla wszystkich!

Organizator przygotował wiele atrakcji sportowych, w tym zajęcia indoor cycling, jogi na świeżym powietrzu oraz pokazy karate. Dla najmłodszych przewidujemy również animacje ruchowe oraz różnorodne zabawy.

Odkryj i naucz się razem z nami!

Część edukacyjna „Błękitnego ekoFestu” to okazja do interaktywnego poznawania ekologii.
W programie znajdziesz wykłady, prezentacje i warsztaty, prowadzone przez doświadczonych ekspertów. Nauczysz się o ochronie wody i powietrza, o zrównoważonym rozwoju, zdrowiu
i rozrywce.

Dodatkową atrakcją będzie "Eksperymentarium" - miejsce, gdzie eksplorować będziesz tajniki środowiska naturalnego człowieka.

Odwiedź wystawy i punkty informacyjne!

Odkryj ponad 20 stoisk informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez różne instytucje
i organizacje, które dzielą się wiedzą na temat naszego środowiska. Będzie również mini księgarnia z książkami o tematyce ekologicznej oraz klimatycznej.

Nie omiń dodatkowych atrakcji!

Poza głównym programem, „Błękitny ekoFest” oferuje szereg dodatkowych atrakcji, które uprzyjemnią Ci pobyt i zapewnią niezapomniane doznania. Od food trucków serwujących zdrowe potrawy po konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego i pożarowego oraz mini koncerty - każdy znajdzie coś dla siebie. Strefa relaksu zapewni również chwilę wytchnienia, pozwalając na odpoczynek w przyjemnej atmosferze.

Chcesz mieć swoje drzewo w województwie śląskim?

Sadzenie drzew dla lepszej przyszłości! Jesteśmy dumni z naszej inicjatywy posadzenia aż 1000 drzew z okazji „Błękitnego ekoFestu”. Za każdą osobę, która przyjdzie na nasze wydarzenie, posadzimy drzewo w jej imieniu. To oznacza, że każda osoba, która uczestniczy w naszym spotkaniu, będzie miała swoje drzewo w województwie śląskim. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej akcji, która wpisuje się w ramy unijnej Strategii Bioróżnorodności 2030.

Zapraszamy na stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Katowicach, na którym spotkają Państwo także naszych Doradców Energetycznych.
Doradcy pomogą, wyjaśnią i podpowiedzą jak zrealizować i sfinansować nowoczesną, efektywną ekonomicznie i przyjazną środowisku inwestycję oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej czy odnawialne źródła energii.

Organizatorzy i współorganizatorzy

Głównym organizatorem wydarzenia jest Województwo Śląskie, a współorganizatorami Park Śląski, Stadion Śląski, Miasto Chorzów oraz Aplan Media.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com