^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Konkurs WWF na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2023, edycja krajowa

rolnik roku 2023 plakat 1 002

Fundacja WWF, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego i Koalicji Żywa Zimia, po raz kolejny ogłasza konkurs na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego. Nagroda jest przyznawana za stosowanie praktyk przyjaznych środowisku morskiemu, a w szczególności praktyk limitujących odpływ substancji biogennych (związków azotu i fosforu) do wód, co przyczynia się do ograniczania procesu eutrofizacji Morza Bałtyckiego.
Konkurs adresowany jest do rolników/rolniczek indywidualnych, gospodarstw rodzinnych, czy przedsiębiorstw rolnych, czerpiących dochód z produkcji konwencjonalnej lub ekologicznej. W tym roku konkurs realizowany jest jedynie na poziomie krajowym – zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1 000 euro, nagroda za II miejsce wynosi 500 euro, za III miejsce 300 euro. Laureatów konkursu poznamy latem. 
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 23 kwietnia 2023 r.

W załączniku przesyłam formularz zgłoszeniowy, informacje o kryteriach konkursu oraz praktykach przyjaznych Bałtykowi, a także plakat konkursowy. Uczestnicy mogą też skorzystać z formularza zgłoszeniowego

online: https://www.wwf.pl/rolnik-roku-2023

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.zdrowybaltyk.pl, gdzie można się dowiedzieć więcej o procesie eutrofizacji oraz praktykach przyjaznych środowisku Morza Bałtyckiego.

Polecamy Państwa uwadze film z krajowym zwycięzcą konkursu w 2021 r., Patrykiem Kokocińskim: https://www.youtube.com/watch?v=87DTd8Bb150

 

Do pobrania: Rolnik Roku 2023 formularz

Do pobrania: Rolnik Roku 2023 kryteria

Do pobrania: Rolnik Roku 2023 praktyki

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com