^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Prezentacja książeczki edukacyjnej pt. "Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki"

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do zapoznania się z nową publikacją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowaną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach.
Książka nosi tytuł „Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki" i poświęcona jest tematyce ryb występujących w Polsce i w Morzu Bałtyckim. Zawiera ona opisy 50 gatunków ryb w podziale na ryby słodkowodne, morskie oraz hodowlane.

Rybki, ryby i rybeczki z morza, jeziora, rzeczki

Czy morski zając to ryba?

Dlaczego ryby nie toną? Która ryba potrafi poruszać się po lądzie? Która umie pływać do tyłu?

Która ryba pachnie tymiankiem? Która świeżym ogórkiem? A która ma wilczy apetyt?

Co to jest Unia Europejska? Jaki program wspiera polskie rybactwo, pomaga rybakom i rybom?

Na te powyższe jak i inne pytania, odpowie Wam publikacja dla dzieci w wieku 6 lat + i nie tylko, gdzie dwoje bohaterów: Słonka i Słodek, dwie krople słonej i słodkiej wody, przeprowadzą Państwa przez pełen tajemnic, ciekawostek, a czasami zaskakujących informacji ze świata ryb.
Jednocześnie nasza publikacja pozwoli najmłodszym obywatelom UE dowiedzieć się więcej o Europejskim Funduszu Morskim i Rybackim (EFMR) i jego wpływie na otaczający nas świat. Chcieliśmy przybliżyć dzieciom przykładowe historie ludzi korzystających ze wsparcia ze środków UE i polskiego budżetu w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Założyliśmy, że poprzez formułę kartek z pamiętnika dziecięcych bohaterów łatwiej dotrzemy do małego czytelnika i ułatwimy mu zrozumienie i postrzeganie unijnych funduszy, ale przede wszystkim obudzimy ciekawość i chęci zdobywania wiedzy.

Publikację, do wykorzystania w wersji elektronicznej, znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce Informacja i Promocja PO RYBY 2014-2020 pod linkiem: https://www.gov.pl/attachment/59c37b42-47f0-448e-a53b-335984a1c827

Zachęcamy również do polubienia i śledzenia postów publikowanych systematycznie w mediach społecznościowych MRiRW tj.: Twitter, Facebook, Instagram. Znajdą tu Państwo aktualne informacje o publikacjach, projektach edukacyjnych, konkursach i wydarzeniach.

1c9de486 64e4 42cb aa4b 2a3f19a0d1f4

0466dcc4 62bf 4067 bd7f 19f0563ee0f1

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com