^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Prezentacja książeczki edukacyjnej pt. "Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki"

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do zapoznania się z nową publikacją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowaną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach.
Książka nosi tytuł „Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki" i poświęcona jest tematyce ryb występujących w Polsce i w Morzu Bałtyckim. Zawiera ona opisy 50 gatunków ryb w podziale na ryby słodkowodne, morskie oraz hodowlane.

Rybki, ryby i rybeczki z morza, jeziora, rzeczki

Czy morski zając to ryba?

Dlaczego ryby nie toną? Która ryba potrafi poruszać się po lądzie? Która umie pływać do tyłu?

Która ryba pachnie tymiankiem? Która świeżym ogórkiem? A która ma wilczy apetyt?

Co to jest Unia Europejska? Jaki program wspiera polskie rybactwo, pomaga rybakom i rybom?

Na te powyższe jak i inne pytania, odpowie Wam publikacja dla dzieci w wieku 6 lat + i nie tylko, gdzie dwoje bohaterów: Słonka i Słodek, dwie krople słonej i słodkiej wody, przeprowadzą Państwa przez pełen tajemnic, ciekawostek, a czasami zaskakujących informacji ze świata ryb.
Jednocześnie nasza publikacja pozwoli najmłodszym obywatelom UE dowiedzieć się więcej o Europejskim Funduszu Morskim i Rybackim (EFMR) i jego wpływie na otaczający nas świat. Chcieliśmy przybliżyć dzieciom przykładowe historie ludzi korzystających ze wsparcia ze środków UE i polskiego budżetu w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Założyliśmy, że poprzez formułę kartek z pamiętnika dziecięcych bohaterów łatwiej dotrzemy do małego czytelnika i ułatwimy mu zrozumienie i postrzeganie unijnych funduszy, ale przede wszystkim obudzimy ciekawość i chęci zdobywania wiedzy.

Publikację, do wykorzystania w wersji elektronicznej, znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce Informacja i Promocja PO RYBY 2014-2020 pod linkiem: https://www.gov.pl/attachment/59c37b42-47f0-448e-a53b-335984a1c827

Zachęcamy również do polubienia i śledzenia postów publikowanych systematycznie w mediach społecznościowych MRiRW tj.: Twitter, Facebook, Instagram. Znajdą tu Państwo aktualne informacje o publikacjach, projektach edukacyjnych, konkursach i wydarzeniach.

1c9de486 64e4 42cb aa4b 2a3f19a0d1f4

0466dcc4 62bf 4067 bd7f 19f0563ee0f1

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com