^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Zielona pracownia - projekt 2021

zielona pracownia PROJEKT logo 002

Ruszyła siódma edycja konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2021” oraz „Zielona Pracownia’2021” organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkursy adresowane są do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Wysokość dotacji została tym razem znacząco podwyższona. Fundusz przeznaczy na ten cel łącznie blisko 2,5 mln zł. Zgłoszenia na projekt pracowni przyjmowane są do 31 stycznia.

- Poziom Zielonych Pracowni, które powstają w szkołach województwa śląskiego jest naprawdę bardzo wysoki. Ale docierały do nas głosy, że środki, które przeznaczaliśmy na zaprojektowanie i zbudowanie nowoczesnych pracowni nie są wystarczające. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i podwyższyliśmy kwotę dotacji, którą teraz można otrzymać – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
Łączna maksymalna kwota dotacji w obu konkursach może teraz sięgnąć 50 tys. zł. W konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2021” wysokość nagrody wynosi do 10 tys. zł, nie może jednak przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu.
Konkurs jest skierowany do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, które nie posiadają pracowni utworzonych ze środków WFOŚiGW w Katowicach. Przedmiotem Konkursu jest stworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Oceniany będzie pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych. Zgłoszenia w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2021” przyjmowane są do 31 stycznia 2021 roku.
W marcu przyszłego roku rozpocznie się natomiast przyjmowanie wniosków w konkursie „Zielona Pracownia’2021”. Najlepsze z nich będą mogły zostać dofinansowane kwotą w wysokości nawet 40 tys. zł.
Na dotacje w siódmej edycji obu konkursów, Fundusz przeznaczy łącznie blisko 2,5 mln zł.
Pierwsza edycja konkursów „Zielona Pracownia_Projekt” i „Zielona Pracownia” odbyła się w 2015 r. Od tego czasu, dzięki dotacjom WFOŚiGW w Katowicach, powstało 308 Zielonych Pracowni. Na ich utworzenie Fundusz wydał ponad 10,5 mln zł.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.wfosigw.katowice.pl/zielona-pracownia.html

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com