^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

KONKURS KRUS "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE"

RWiesner prezes KRUS Hadzik wiceminister Giżyński final woj 002

logo bgr2019 002Głosuj na reprezentanta śląskiego w Internetowym Konkursie KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Na stronie telewizji interaktywnej AgroNews pod adresem https://agronews.com.pl/ rozpoczął się Internetowy Konkurs KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W konkursie można wybrać najlepsze gospodarstwo, spośród wszystkich 16 zwycięzców wojewódzkich eliminacji sztandarowego konkursu prewencyjnego Kasy. Województwo śląskie reprezentuje w tym konkursie ferma drobiu pani Renaty Wiesner z Bieńkowic w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim. W tej chwili prowadzi w tym głosowaniu.

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 9 lat jako partner Ogólnokrajowego Konkursu KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Prowadzona przez telewizje sonda znajduje się pod banerem zatytułowanym „Internetowy Konkurs KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019”. Na wybrane gospodarstwo można głosować przez cały miesiąc do północy 12 września 2019 roku, czyli do godziny 00.00.
W tym roku partnerem konkursu została Concordia Ubezpieczenia – Grupa Generali – firma świetnie znana polskim rolnikom. Świadczy usługi ubezpieczeniowe w Polsce od 20 lat, będąc jednocześnie jednym z wiodących graczy w segmencie ubezpieczeń rolnych.
Konkurs KRUS promuje zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Do udziału w XVII edycji konkursu zgłoszono 1153 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym).
Gospodarstwa 16 finalistów XVII Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa. W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.
Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma: nagrodę od sponsora konkursu, firmy Concordia Ubezpieczenia - Grupa Generali - voucher w kwocie 1000 zł na zakupy sprzętu przeciwpożarowego i odzieży ochronnej oraz nagrodę od Prezes Telewizji Interaktywnej Agronews - statuetkę oraz voucher do spa dla dwóch osób. Nagrody zostaną wręczone 20 września 2019 roku, podczas uroczystej Gali konkursu która odbędzie się w trakcie Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania.

Uczestnicy finału i internetowego konkursu

- Bogusława i Ryszard Rojek z Chwałowa w woj. dolnośląskim. Na powierzchni 162 ha prowadzą produkcję roślinną. Uprawiają pszenicę ozimą, rzepak i jęczmień.
- Joanna i Rafał Zalewscy z Łowina w woj. kujawsko-pomorskim. Prowadzą produkcję rolniczą na 233 ha powierzchni. Zajmują się uprawą pszenicy (80 ha), rzepaku (70 ha) i kukurydzy (80 ha).
- Izabela i Łukasz Dyczkowscy z Berezówki w woj. lubelskim. Na 230 ha gruntów prowadzą produkcję roślinną. Uprawiają kukurydzę, pszenicę i rzepak. Zajmują się także chowem indyków (45 tys. rocznie) oraz kurczaków (600 tys. rocznie).
- Weronika i Sebastian Błachowie z Bożnowa w woj. lubuskim. Gospodarują na ponad 92 ha gruntów rolnych. Zajmują się produkcją roślinną: rzepaku (24 ha), pszenicy (40 ha) i kukurydzy (10 ha).
- Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa w woj. łódzkim. Prowadzą produkcję jabłek. Gospodarstwo zajmuje powierzchnię 35 ha.
- Ewelina i Grzegorz Zapałowie z Posądzy w woj. małopolskim. Na 10 ha produkują warzywa: kapustę włoską i pekińską, kalafiory, cebulę czerwoną i selery.
- Grażyna i Leszek Bobrowscy z Wólki Kurdybanowskiej w woj. mazowieckim. Gospodarują na 9 ha gruntów. Głównym kierunkiem produkcji jest uprawa owoców: czereśni (3 ha), śliwki (3 ha), brzoskwini (1,5 ha) i wiśni (1 ha).
- Violetta i Norbert Jantos z Łowkowic w woj. opolskim. Na powierzchni 50 ha produkują: pszenicę – 20 ha, rzepak – 10 ha, jęczmień – 10 ha i pszenżyto – 10 ha.
- Alicja i Konrad Gilowscy z Łowców w woj. podkarpackim. Zajmują się produkcją roślinną na ok. 240 ha gruntów. Uprawiają rzepak ozimy, pszenicę ozimą, soję i kukurydzę.
- Ewelina i Tomasz Dąbrowscy z Kalinowa-Czosnowa w woj. podlaskim. Zajmują się hodowlą bydła mlecznego (75 krów i 35 jałówek). Powierzchnia gospodarstwa wynosi ok. 24 ha, w tym głównie użytki zielone.
- Halina i Bogusław Kamińscy ze Stanisławowa w woj. pomorskim. Gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 120 ha specjalizuje się w kwalifikowanego materiału siewnego pszenicy, rzepaku i grochu.
- Renata Wiesner z Bieńkowic w woj. śląskim. Zajmuje się hodowlą kurczaków – 420 tysięcy sztuk rocznie. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 2,6 ha.
- Magdalena i Tomasz Szczęśni ze Złotej w woj. świętokrzyskim. Produkcja rolnicza o profilu roślinnym prowadzona jest na ok. 147 ha gruntów, w tym kukurydza na 90 ha, pszenica na 45 ha oraz żyto na 15 ha. Oprócz tego Państwo Szczęśni prowadzą produkcje prosiąt: 700 loch i 20 tysięcy prosiąt rocznie.
- Beata i Leszek Kamińscy z Malinowa w woj. warmińsko-mazurskim. Gospodarują na powierzchni 86 ha. Zajmują się hodowlą bydła mlecznego – 90 sztuk. Ponadto uprawiają zboża i kukurydzę.
- Grażyna i Michał Nowaczykowie ze Strzydzewa w woj. wielkopolskim. W gospodarstwie o powierzchni 17 ha uprawiane są zboża, buraki cukrowe, rzepak oraz pomidory gruntowe (6 ha).
- Sylwia i Andrzej Szmucowie z Podańska w woj. zachodniopomorskim. W gospodarstwie o powierzchni ok. 150 ha uprawiane są ziemniaki przemysłowe (65 ha), rzepak (10 ha) i pszenica (50 ha).

 

Wyniki z 13 sierpnia

- Renata Wiesner z Bieńkowic w woj. śląskim (20%, 105 Votes)
- Sebastian Błach z Bożnowa w woj. lubuskim (12%, 64 Votes)
- Bogusława i Ryszard Rojkowie z Chwałowa w woj. dolnośląskim (10%, 51 Votes)
- Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa w woj. łódzkim (10%, 50 Votes)
- Łkasz Dyczkowski z Berezówki w woj. lubelskim (7%, 35 Votes)
- Violetta i Norbert Jantos z Łowkowic w woj. opolskim (6%, 30 Votes)
- Ewelina i Tomasz Dąbrowscy z Kalinowa - Czosnowa w woj. podlaskim (6%, 30 Votes)
- Andrzej Szmuc z Podańska w woj. zachodniopomorskim (6%, 29 Votes)
- Grażyna i Leszek Bobrowscy z Wólki Kurdybanowskiej w woj. mazowieckim (5%, 28 Votes)
- Tomasza Szczęsnego ze Złotej w woj. świętokrzyskim (5%, 26 Votes)
- Leszek Kamiński z Malinowa w woj. warmińsko-mazurskim (5%, 26 Votes)
- Joanna i Rafał Zalewscy z Łowina w woj. kujawsko-pomorskim (4%, 19 Votes)
- Halina i Bogusław Kamińscy ze Stanisławowa w woj. pomorskim (3%, 17 Votes)
- Ewelina i Grzegorz Zapałowie z Posądzy w woj. małopolskim (0%, 2 Votes)
- Alicja i Konrad Gilowscy z Łowców w woj. podkarpackim (0%, 2 Votes)
- Michał Nowaczyk z Strzydzewa w woj. wielkopolskim (0%, 2 Votes)
Liczba głosujących: 516

Pani Renata Wiesner posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 2 hektarów i 6 arów w miejscowości Bieńkowice, w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim. Prowadzi od 20 lat działalność ujętą, według nomenklatury urzędniczej, w „dziale specjalnym produkcji rolnej” – czyli hodowlę kurcząt. W jej halach hodowlanych znajduje się w tej chwili 70 000 kurcząt. W ciągu roku jest w stanie wyhodować 6 rzutów kurcząt, po 70 tys. sztuk w jednym rzucie. Kurnik posiada w pełni zautomatyzowany system karmienia, pojenia, utrzymania temperatury i monitoringu. Gospodarstwo jest certyfikowane norma ISO i dostosowane do wszelkich norm spełniających wymagane przepisy. Pani Renata również korzystała ze wsparcia ARiMR. Jak mówi: „Uwielbia swoją prace i nie zamieniłaby jej na żadną inną”.

 

Źródło: Kamila Szałaj – „Wystartował Internetowy Konkurs KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. ZAGŁOSUJ!” – AgroNews.pl, KRUS

 

Przypominamy

Wysokość kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2019 rok

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 4 lipca 2019 roku. (M.P z 2019 r. poz. 697) roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego za 2019 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej wynosi 3454 złotych.

Nowy ogólnopolski konkurs filmowy dla uczniów szkół rolniczych - „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Aleksandra Hadzik, zaprasza młodzież szkół rolniczych do udziału w Konkursie, dotyczącym wdrażanej przez Kasę międzynarodowej kampanii „Strategia Wizji Zero” w rolnictwie. Konkurs, objął Patronatem Honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Będzie trwał przez cały pierwszy miesiąc szkolnej nauki czyli od 1 do 30 września 2019 r.
Zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu krótkiego 2-minutowego filmu, który będzie nawiązywał do 7 Złotych Zasad „Wizji Zero” – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym.

Uczy i bawi w wakacje: kurs e-learningowy dla dzieci

KRUS przygotował wakacyjny kurs e-learningowy dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w nowoczesnej formie przybliżający najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczący prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. https://prewencja.krus.gov.pl/

Trwa konkurs dla dziennikarzy

Do końca roku 2019 trwa XXV konkurs pod hasłem „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”, na publikacje poświęcone bezpieczeństwu pracy rolników i osób w gospodarstwie rolnym. Skierowany jest do dziennikarzy, którzy w środkach masowego przekazu opublikują w 2019 roku materiały popularyzujące wiedzę o zagrożeniach i zasadach bezpiecznej pracy w gospodarstwach. Zadaniem konkursu ma być oddziaływanie na poprawę warunków bezpieczeństwa pracy rolników i ich rodzin poprzez upowszechnianie w mediach wiedzy o zagrożeniach i zasadach bezpiecznej pracy. Na laureatów czekają nagrody finansowe.
Zmiana numerów telefonów do Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie oraz Placówki Terenowej w Kłobucku
Centrala telefoniczna OR KRUS w Częstochowie- 343788511, sekretariat – 343788510.
Informacja telefoniczna:
- ubezpieczenia - 343788584
- emerytalno-rentowa - 343788551
- rehabilitacja i prewencja - 343788519
- orzecznictwo lekarskie - 343788571
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zmianie ulegną także numery telefonów w Placówce Terenowej w Kłobucku.
Informacja telefoniczna:
- ubezpieczenia - 343109111
- emerytalno-rentowa - 343109117
- rehabilitacja i prewencja oraz orzecznictwo lekarskie - 343109112
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

IL

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com