^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

"Ochrona roślin rolniczych. Zwalczanie chorób, szkodników i chwastów Program na 2016 rok" - nowa publikacja

Szanowni Państwo,

przesyłamy komunikat prasowy na temat nowej publikacji na rynku wydawniczym "Ochrona roślin rolniczych. Zwalczanie chorób, szkodników i chwastów Program na 2016 rok".

Nakładem Oficyny Wydawniczej Oikos ukazała się publikacja skierowana do rolników i doradców rolniczych pt. „Ochrona roślin rolniczych. Zwalczanie chorób, szkodników i chwastów. Program na 2016 rok”.

W poradniku rolnicy znajdą szczegółowe zalecenia dotyczące ochrony przed chorobami, szkodnikami i chwastami 18 gatunków roślin, takich jak: pszenica ozima i jara, pszenżyto ozime i jare, jęczmień ozimy i jary, owies, żyto, rzepak ozimy i jary, ziemniaki, kukurydza oraz buraki cukrowe. Tegoroczne wydanie Programu zostało poszerzone o nowe uprawy: bobik, groch, łubin, słonecznik i soja.

Publikacja zawiera ponadto usystematyzowany spis chemicznych środków ochrony roślin rolniczych opracowany na podstawie etykiet – instrukcji stosowania środków ochrony roślin zarejestrowanych i dopuszczonych do obrotu handlowego w Polsce zgodnie z rejestrem z dnia 22 stycznia 2016 roku.

Ochrona-roslin-okladka-2016 OKPoradnik ma za zadanie pomóc rolnikom w przygotowaniu autorskich programów ochrony roślin zgodnych z zasadami Integrowanej Ochrony.

W książce czytelnik znajdzie także artykuły omawiające podstawowe zasady bezpiecznego i skutecznego stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Omówiono problemy precyzyjnego opryskiwania roślin oraz rozwiązania techniczne stosowane w opryskiwaczach polowych, pomagające w wydajnym wykonaniu zabiegu ochrony.

Zrównoważone nawożenie roślin polowych, czy też odnawianie materiału siewnego są dziś jednym z kluczowych elementów integrowanej ochrony roślin, która jest obowiązkowa dla wszystkich producentów rolnych. Dlatego w publikacji omówiono także zagadnienia związane z rolą nawożenia w kontekście integrowanej ochrony roślin oraz koniecznością odnawiania materiału siewnego. Specjaliści, na co dzień zajmujący się szacowaniem szkód łowieckich, poruszyli problem ochrony roślin uprawnych przed dziką zwierzyną.

Autorami artykułów są, między innymi, naukowcy z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Dla osób, korzystających z publikacji, Wydawca przewidział w połowie roku bezpłatną aktualizację Programu, która będzie do pobrania ze strony www.ochronaroślin.info.

Objętość: 400 stron. Format A4. Strona internetowa: ochronaroślin.info.

----------

Więcej informacji: Anna Kurek, tel. +48 609 932 063, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., http://www.OchronaRoslin.info

-----

Z poważaniem

Anna Kurek 

projekt manager


tel. kom.: +48 609 932 063
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o.
02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7
tel.: +48 22 822 03 34; fax: +48 22 822 66 49
www.oikos.net.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com