^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Wyjazd studyjny na doświadczalną fermę Czaple "Innowacyjność w chowie i hodowli świń"

loga napis sir ŚODR

Projekt opracowany przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

14

 Wyjazd studyjny na doświadczalną fermę Czaple „Innowacyjność w chowie i hodowli świń”

15

Tydzień po jakże udanych konferencjach 2 grudnia jeszcze przed świtem wypełniony hodowcami i producentami trzody chlewnej komfortowy autokar wyruszył w dość długą drogę na Kujawy.

16

Celem była doświadczalna ferma Czaple. Provimi Polska Sp. z o.o. korzysta na potrzeby swojego rozwoju z rozwiniętego zaplecza badawczego. w jego skład wchodzą m. in.: Ośrodek Doświadczalny w Czaplach, w woj. kujawsko-pomorskim, który prowadzi testy żywieniowe dla wszystkich rodzajów zwierząt w warunkach porównywalnych do istniejących na fermach hodowlanych.

17

Ośrodek prowadzi także szkolenia dla pracowników, klientów oraz innych osób współpracujących. Dostęp do efektywnie działającego  zaplecza technologicznego i badawczego jest niezbędny  dla stałego unowocześniania produktów zgodnie z wymaganiami rynku. Stwarza on możliwości aktywnego kształtowania potrzeb rynku, zapewnia możliwość wypracowywania nowych i doskonalenia istniejących programów żywieniowych. Jest ono także źródłem postępu w przygotowywaniu receptur pasz pozwalających na osiąganie optymalnych efektów żywieniowych.

18

            Wyjazd studyjny na doświadczalną fermę Czaple był możliwy dzięki realizacji projektu opracowanego przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie „ Innowacyjność w chowie i hodowli świń” Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

19

Uczestnicy wyjazdu mogli przez ponad 4 godziny wysłuchać praktycznego wykładu i zapoznać się nie tylko z wynikami ale także z kulisami i technikami prowadzonych prac doświadczalnych. Mogli wreszcie bezpośrednio w obiektach obserwować i zaznajamiać się z pracą, funkcjonowaniem obiektów, stosowanymi systemami produkcji i organizacją fermy.

20

Z podziwem należy patrzeć na stosowane rozwiązania. Szczególnego podkreślenia wymaga staranna troska o przestrzeganie zasad bioasekuracji, co jest podstawą bezpieczeństwa zdrowotnego stada.

21

Uczestnicy zostali ubrani „od stóp do głów” w przypominające „kosmiczne” kombinezony, ciągle też należało przechodzić przez śluzy i maty dezynfekcyjne. Temat ten był już omawiany na konferencjach ale teraz hodowcy i producenci świń mogli naocznie ujrzeć jak perfekcyjnie może być zastosowany.

23

Po obiedzie pomimo niewątpliwego już zmęczenia dyskusje trwały długo, tak, że powrót rozpoczął się już po zmierzchu, jednak polemika na żywotne zagadnienia hodowców nie wygasła lecz przeniosła się do autokaru.

24

Wyjazd był niezwykle udany nie tylko pod względem merytorycznym, ale spełnił także rolę integrującą środowisko hodowców i producentów trzody chlewnej, a życzeniem uczestników było organizowanie kolejnych, tak potrzebnych wyjazdów.

25

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com