^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Warsztaty i Sympozjum Malarskie w Złotym Potoku

Rollup warsztaty male 002

NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych realizuje we współpracy z Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Częstochowie projekt pt. "Dożynki Jasnogórskie w oprawie Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje.

Edycja 2023. W ramach tego projektu organizowane będą Warsztaty i Sympozjum Malarskie na pięknych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Złotym Potoku w dniach 18-29 września 2023 roku. Celem warsztatów i sympozjum malarskiego jest wykonanie obrazów z artystycznym ujęciem tego, czym dla jednostki jest sztuka ludowa i jak koresponduje ona z współczesnością. Powstałe dzieła ukażą różne sposoby ujęcia sztuki i tradycji ludowej poprzez malarstwo. Wzbogacą zasoby kultury wysokiej, przekazującej dorobek związany z zachowaniem tożsamości. Dodatkowo wzmacnia to poczucie przynależności i patriotyzmu lokalnego, ponieważ warsztaty malarskie, sympozjum których efektem będą te dzieła zostaną zlokalizowane w powiecie częstochowskim. Uczestnikami warsztatów będzie młodzież szkolna oraz dorośli. Tematem przewodnim warsztatów będzie:

„Ginąca tradycja kultywowania rzeźby sakralnej w odniesieniu do kapliczek przydrożnych i drewnianego budownictwa sakralnego oraz malarstwo ukazujące dziedzictwo kulturowe Jury."

Realizowany przez NSZZ Solidarność RI projekt jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do rolników i ich rodzin oraz mieszkańców wsi. Projekt ten łączy pokolenia i umożliwia przekazywanie i przenikanie się wrażliwości artystycznej pomiędzy uczestnikami. Jest utrwaleniem i wzbogaceniem sztuki i tradycji ludowej, przyczyniając się do ubogacenia dziedzictwa kulturowego Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com