^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Aplikacja mobilna. Wies Polska Zaprasza

 

AplikacjaMobilna
      Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" opracowała i wdrożyła projekt Aplikacja mobilna „Wieś Polska Zaprasza", która posługuje się lokalizacją GPS, a do jej prawidłowego funkcjonowania nie jest potrzebne połączenie z Internetem. Dostępna jest dla użytkowników smartfonów z systemem Android, iOS oraz Windows Phone.
Aplikacja zawiera bazę ponad 1000 gospodarstw agroturystycznych położonych w urokliwych zakątkach naszego kraju, ale pełni także rolę przewodnika. Możemy dzięki niej znaleźć informacje dotyczące atrakcji i imprez odbywających się na terenach wiejskich w ciągu całego roku. Korzystanie z aplikacji ułatwi zaawansowana w funkcjach wyszukiwarka, dzięki której można wyszukiwać obiekty według rodzaju obiektu, przedziału cenowego czy filtrować według dodatkowych kryteriów (np. możliwość przyjazdu ze zwierzętami) i ofert tematycznych (np. dla rodzin z dziećmi, wędkarzy, grzybiarzy). Każdy z obiektów posiada szczegółowe dane. Rozpoczyna je wizytówka ze zdjęciem i lokalizacją obiektu. Podane są dane kontaktowe oraz współrzędne geograficzne dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie i wyznaczyć trasę dojazdową.
Poza szczegółowym opisem obiektów mamy także możliwość zapytania o termin oraz skorzystania z interaktywnego formularza, pozwalającego określić preferencje użytkownika w tym np. o kategorie obiektów czy ceny. Przycisk POKAŻ KWATERY pozwala na przeanalizowanie listy obiektów spełniających zadane przez nas kryteria, a w dalszej kolejności przejście do opisów konkretnych obiektów, kontaktu i dokonania rezerwacji. Aplikacja zawiera także ofertę wypoczynku w kwaterze u rolnika lub ekorolnika, a także "Hity Turystyki Wiejskiej".
Poniżej zamieszczamy linki udostępnione przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" w celu zapoznania z aplikacją, pobrania i użytkowania.

http://www.agroturystyka.pl/app/

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.agroturystyka

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/agroturystyka/9nblggh6hhc9

https://itunes.apple.com/pl/app/agroturystyka/id1061731782?mt=8

PFTW prosi także o przesyłanie wszelkich informacji dotyczących imprez odbywających się na terenie obszarów wiejskich w celu zamieszczenia ich w aplikacji.

Opracowany i wydany został także poradnik: "Jakość świadczonych usług czynnikiem wzrostu konkurencyjności oferty turystycznej na wsi – Poradnik dla osób prowadzących działalność agroturystyczną".
Poradnik można uzyskać bezpłatnie w siedzibie Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" przy Al. Kasztanowej 2 w Nałęczowie lub drogą pocztową, pokrywając koszty wysyłki.

 

Na podstawie materiałów przesłanych przez PFTW Gospodarstwa Gościnne

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com