^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

ŚRODA Z FUNDUSZAMI

kalkulator       W minioną środę na terenie Częstochowskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego odbyło się spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla osób fizycznych na rozpoczęcie działalności gospodarczej".
Spotkanie przeprowadziły przedstawicielki Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Częstochowie, prowadzonego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Szkolenie dedykowane było osobom fizycznym planującym rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej i zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z funduszy europejskich na ten cel. Przedstawiono na nim najważniejsze założenia, zasady oraz cele na które można w poszczególnych działaniach (m.in. EFS, RPO, EFRR ) wykorzystać fundusze europejskie w perspektywie finansowej 2014 – 2020. W trakcie prezentacji zainteresowani mogli dowiedzieć się o możliwości uzyskania wsparcia na prowadzenie działalności gospodarczej, tak w formie pożyczki, jak i dotacji.
        Na terenie województwa śląskiego funkcjonuje Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na którą składają się Główny Punkt Informacyjny w Katowicach oraz Lokalne Punkty Informacyjne w: Częstochowie, Sosnowcu, Bielsku Białej i Rybniku. Poza tym w niektórych powiatach działają także mobilne PIFE.
W punkcie uzyskać można informacje w zakresie ogólnym – czyli o możliwości dofinansowania dla poszczególnych projektów oraz w zakresie szczegółowym – czyli dokładne informacje nt. warunków ubiegania się o dotacje (wstępna pomoc przy opracowywaniu wniosków konkursowych) oraz realizacji projektów (wstępna pomoc przy sprawozdawczości i rozliczaniu). Wszystkie usługi świadczone są bezpłatnie.
Sieć PIFE współfinansowana jest ze środków Funduszu Spójności oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3 Potencjał beneficjentów funduszy europejskich, Działanie 3.1 Skuteczni beneficjenci.

Przydatne adresy:
PIFE Częstochowa: Częstochowa, Aleje NMP 24 lokal 1; tel. (34) 360 56 88, (34) 324 50 75,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

www.funduszeeuropejskie.gov.pl
www.fundusz-silesia.pl
www.efs.wup-katowice.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com