^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Spotkanie KGW Radziejów-Popielów - relacja ze szkolenia.

W dniu 25.05.2017 r. w Domu Przyjęć IWONA w Rybniku-Radziejowie odbyło się spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich Popielów-Radziejów z okazji Dnia Matki. Uroczystość została uczczona m.in. występami przedszkolaków, które bardzo dzielnie prezentowały angielskie rymowanki. Panie zaśpiewały również specjalnie na tą okazję zredagowane piosenki. Zjawiły się bardzo licznie. Właśnie takie spotkania udowadniają, że gospodynie wiejskie są kopalnią niezliczonych pomysłów artystycznych i kulinarnych. Koło Gospodyń Wiejskich Radziejów-Popielów wzięło udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy fartuszek i właśnie na tym spotkaniu otrzymały informację o zdobyciu wyróżnienia za ciekawy projekt. W nagrodę Panie będą mogły m.in. wziąć udział w warsztatach krawieckich.

KGW Radziejów-Popielów współpracuje z Kółkiem Rolniczym Radziejów-Popielów i wśród gospodyń na uroczystości pojawił się również prezes owego Kółka Pan Wiktor Adamczyk. KGW 2Przy okazji spotkania KGW odbyło się szkolenie pt. „Estetyczne zagospodarowanie ogrodu. Krzewy liściaste i iglaste – dobór gatunków i pielęgnacja” zorganizowane przez PZDR Rybnik i przeprowadzone przez głównego specjalistę z Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich Panią Barbarę Majnusz. Wiele z pań zaciekawiły szczególnie metody pielęgnacji krzewów i aranżacji ogrodów.

KGW 4

Na spotkaniu Panie były również żywo zainteresowane zbliżającymi się konkursami kulinarnymi. Ze względu na długą tradycję śląskich potraw liczymy, że w najbliższym czasie, dzięki współpracy z m.in. gospodyniami wiejskimi, kolejna nowa pozycja zasili listę produktów tradycyjnych MRiRW, a województwo śląskie podskoczy w rankingach z miejsca trzeciego może nawet wyżej.

fartuszek

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com