^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Wielkanocna procesja konna w Pietrowicach Wielkich

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie wraz z Księdzem Proboszczem Parafii Pietrowice Wielkie mają zaszczyt zaprosić na Wielkanocną Procesję Konną do Pietrowic Wielkich, odbywającą się w Poniedziałek Wielkanocy.

Aby ułatwić organizację tego dnia wszystkim uczestnikom corocznych obchodów – zarówno tym, którzy po raz pierwszy będą brali w niej udział, jak i tym którzy co roku swoją obecnością uświetniają ten dzień – poniżej podajemy przygotowany plan programu:

11.00 - 12.50 - zbiórka wszystkich uczestników procesji na terenie Centrum Społeczno Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich.
Cały teren jest ogrodzony i dozorowany. Przygotowane będą zadaszone miejsca z możliwością nakarmienia i napojenia koni. Na miejscu będzie przygotowany poczęstunek dla uczestników przed wyjściem.

13.00– wyjście procesji spod Kościoła w Pietrowicach Wielkich, uformowanie i przejście procesji konnej do Kościółka Św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

14.00 – 14.20 – Nabożeństwo błagalne – w Pątniczym Kościele p.w. Świętego Krzyża.

14.30 – 15.00 – Zakończenie modlitw i powrót do Pietrowic Wielkich z tradycyjnym konnym objazdem pól.

15.00 – 15.30 – Uroczysta parada koni ul. Tłustomostką w Pietrowicach Wielkich.

15.30 – 15.45 – Zakończenie procesji wraz błogosławieństwem na placu Centrum Społeczno Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich.

1a

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com