^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Skansen w Chorzowie zaprasza

kocimiętka 2

 

W najbliższą niedzielę, tj. 10 sierpnia 2014 roku w Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem „Dzień ziół, czyli apteka natury " Regionalne święta ziół nawiązują do tradycji wywodzącej się z tradycji ludowej święta Matki Boskiej Zielnej.
W zabytkowym kościółku odbędzie się uroczysta msza święta. Podczas nabożeństwa będzie można poświęcić wianki i bukiety z przygotowanych wcześniej ziół, kwiatów oraz zbóż. Głównym celem tego wydarzenia jest promocja tematyki związanej z uprawą ziół i ich zastosowaniem.
W Skansenie
można będzie kupić ziołowe rozmaitości: produkty ziołowe, przyprawy z dodatkiem ziół, farmaceutyki ziołowe, miody i wyroby rękodzielnicze. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty wykonywania zielników. W programie spotkania przewidziano prelekcje na temat historii aptekarstwa i lecznictwa ludowego.

Na stoisku naszego Ośrodka będziemy wystawiać kilkadziesiąt różnych gatunków ziół w stanie świeżym. Odwiedzający będą mogli skorzystać z porad i konsultacji dotyczących uprawy i pielęgnacji ziół oraz innych roślin uprawianych w ogrodach.

Występ zespołu Fundacji Braci Golec w wielce urokliwym miejscu, jakim jest skansen w Chorzowie z pewnością doda splendoru imprezie.

Miejmy nadzieję, że dopisze pogoda i wystawcy, a wtedy w skansenie będzie pachnąco, miło i sympatycznie.

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com