^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

"Bitwa Regionów" 2024

image 6483441 5

W ubiegłą niedzielę 7 lipca 2024 roku na rynku w Jaworznie odbył się I etap Bitwy Regionów, tegorocznej edycji wydarzenia w województwie Śląskim.

chomik.jpg

image 50387969

     Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Będzinie wystawił swoje stoisko promocyjne. Nasi doradcy udzielali konsultacji w sprawach dopłat bezpośrednich oraz wniosków inwestycyjnych.

IMG 4136

W wydarzeniu udział wzięło 20 Kół Gospodyń Wiejskich, wystawiając swoje stoiska promując tym tradycje kulinarne regionu. Każde z Kół przygotowało potrawę konkursową, która była oceniana przez wybitne Jury.

Finaliści edycji z Jaworzna

miejsca

1. KGW Niegowoniczki "Jura"

2. KGW Preczów

3. KGW Irządze

     Powiat Będziński reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Preczowa zajmując  wysoką II lokatę z potrawą konkursową Gęsia Pipka, czyli szyja gęsia faszerowana watróbką drobiową smażoną na słonince z cebulką, podlewana Prosecco, a następnie wyrobiona z mielonym mięsem wieprzowym. Skórki z gęsiej szyjki zostały nadziane powyższym farszemi gotowane przez około 6 h w niskiej temperaturze w tłuszczu gęsim, czyli konfitowane. Do tego została podana pieczonka zagłębiowska na pieczonej kapuście i sos z podgrzybka.

IMG 5652

unnamedunnamed 2

 

IMG 4138

To znakomita okazja do poznawania tradycji kulinarnych i odkrywania bogactwa regionalnej kuchni.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com