^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Dożynki Diecezjalne w Dąbrowie Górniczej

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Będzinie  7 września 2014 roku uczestniczył w Dąbrowie Górniczej w Dożynkach Diecezjalnych, będących podsumowaniem tegorocznych plonów. Organizatorem tegorocznych dożynek była dzielnica Dąbrowy Górniczej - Łęka. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą dziękczynną w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

Po mszy św. barwny korowód dożynkowy składający się m.in. z orkiestry, przedstawicieli służb mundurowych i władz miasta, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańców gminy Dąbrowa Górnicza, przemaszerował do parku Hallera, gdzie rozpoczęły się uroczystości dożynkowe.

Dożynki Dąbrowa Górnicza 3

Dożynki Dąbrowa Górnicza 2

Dożynki Dąbrowa Górnicza 1

Raport związany z zakończeniem zbiorów tegorocznych plonów złożył Pan Tomasz Pierwocha. Natomiast Pani Anna Michalik przekazała pierwszy bochen chleba, który został uroczyście rozkrojony i rozdany uczestniikom dożynek. Następnie został wybrany najpięknieszy wieńiec dożynkowy - przygotowany przez Panie z KGW w Łazach.

W końcu przyszedł czas na występy, na scenie zagościły m.in. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, a o godzinie 20:00 pojawiłła się gwiazda wieczoru - zespół Leszcze z Katarzyną Pakosińską. 

Dożynki Dąbrowa Górnicza 4

 Gospodarzem dożynek w następnym roku będzie dzielnica Błędów

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com