^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Relacja z wyjazdu na Polagra-Premiery

zz10

Zakończyły się, trwające od 18 do 21 stycznia, największe w Polsce halowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY, które co dwa lata przyciągają tysiące zwiedzających. W tym roku, wśród nich znalazła się grupa rolników, którzy uczestniczyli w wyjeździe do Poznania zorganizowanym przez PZDR Kłobuck. Podczas Targów zaprezentowano bogatą ekspozycję maszyn, sprzętu i narzędzi rolniczych, światowe premiery i nowinki technologiczne. Można było zobaczyć maszyny wykorzystywane do uprawy gleby, nawożenia, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru płodów rolnych, przechowywania i transportu, urządzenia do naprawy oraz konserwacji sprzętu rolniczego, a także urządzenia zootechniczne, weterynaryjne i aparaturę kontrolno-pomiarową. Wśród wystawców nie zabrakło firm mających w swojej ofercie nasiona rolnicze i ogrodnicze, środki ochrony roślin, nawozy. Ekspozycję uzupełniały: prasa i wydawnictwa branżowe oraz portale rolnicze. Na Targach obecne były także instytucje związane z rolnictwem w tym: KOWR, ARiMR, CDR, IUNG.

Polagra-Premiery stawia na nowości z branży rolniczej. W każdej edycji targów najbardziej innowacyjne produkty i najnowsze rozwiązania technologiczne zostają wyróżnione przez kapitułę konkursową „Złotymi Medalami MTP”. W tym roku 15 Złotych Medali przyznano w kategorii maszyn i urządzeń rolniczych, a 12 w kategorii roślin uprawnych. Wśród nagrodzonych maszyn znalazły się m.in. ciągnik rolniczy John Deere serii 5R, kombajn zbożowy John Deere S780i, ciągnik Valtra T254 Versu z podłokietnikiem SmartTouch, ładowarka przegubowa Avant E6, agregat talerzowy GTH XL wraz z siewnikiem, rozsiewacz nawozów dwutalerzowy Sulky X50 czy oprogramowanie do zarządzania produkcją polową. Pełna lista nagodzonych znajduje się na http://www.polagra-premiery.pl/midcom-serveattachmentguid1e7f5361d7bf728f53611e7b46ffd374468485e485e/nowe_2018_pp_zm_internet.pdf Natomiast wśród roślin uprawnych wyróżnienia otrzymały: groch siewny odm. Arwena; pszenica jara odm. Goplana; pszenżyto ozime odm. Porto oraz żyto ozime odm. Dańkowskie Granat - wszystkie wyhodowane przez firmę Danko Hodowla Roślin oraz łubin wąskolistny odm. Bolero i pszenica ozima odm. Formacja z Poznańskiej Hodowli Roślin oraz buraka ćwikłowy odm. Betako F1 (PlantiCo) i rzodkiewki Salsa F1 (Spójnia Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze).

Automatycznie sterowane maszyny, aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym, systemy GPS, specjalistyczne oprogramowania, nowoczesne akcesoriów, które mają ułatwić pracę w gospodarstwie, znaleźć można było w Strefie Precyzyjnego Rolnictwa.

Na Targach zaprezentowało się ok. 500 firm. Byli wśród nich producenci ciągników i maszyn rolniczych z całego świata takich jak: Fendt, John Deere, Kubota, Kuhn, Massey Ferguson, New Holland, Pöttinger, Valtra czy Zetor, a także polscy producenci sprzętu rolniczego, w tym: Agro–Tom, Agromix, Bin, Bury, Farmtrac, Samasz, Tech-Kom, Unia, Ursus czy Zasław.

Na wystawie dominowały ogromne traktory, kombajny, nowoczesne narzędzia rolnicze, które mogły przyprawić o zawrót głowy, a wtedy można było odetchnąć w Strefie Produktu Tradycyjnego i Strefie Nowoczesnej Gospodyni.

Targi gromadzące w jednym miejscu tak szeroką ofertę maszyn, to z pewnością ciekawe wydarzenie i niezwykła okazja aby przyjrzeć się różnym modelom maszyn i urządzeń rolniczych, poznać nowości i nowinki technologiczne. Rolnicy z ciekawością oglądali maszyny, których nie widuje się na co dzień, ale poszukiwali też takich urządzeń, które będą mogły mieć zastosowanie w ich gospodarstwach. Wielu rolników modernizuje swój park maszynowy, mogli więc porozmawiać z producentami i uzyskać szczegółowe informacje, na temat intersującego ich sprzętu.

zz11

zz12

zz4

zz8

zz6

 

zz3

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com