W dniach 22-23 października 2015 r. odbyło się seminarium dotyczące innowacyjnej technologii w produkcji mleka. Organizatorem szkolenia było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w w Poznaniu.
Gospodarze części wyjazdowej seminarium, Sano Agrar Instytut w Lubinie k/Trzemeszna, zaprezentowali zakład składający się z obór krów mlecznych, hali porodowej, obór z jałówkami oraz cielętnik. Integralną częścią była hala udojowa, magazyny pasz treściwych, silosy przejazdowe na kiszonki oraz płyty gnojowe. W zakładzie prowadzony jest chów bydła mlecznega rasy HF, a wydajność od krowy wynosi średnio ponad 12 000 litrów mleka rocznie. Pomieszczenia są wolnostanowiskowe z wygodną częścią do wypoczynku zwierząt. Pasze objętościowe podawane są automatycznie, a treściwe dowkowane indywidualnie w powiązaniu z mlecznością. Bardzo dobrej jakości kiszonki są robione zgodnie z wieloletnią, dobrą praktyką. Dój odbywa sią automatycznie w hali udojowej typu karuzela. Mleko analizowane jest na bieżąco i to samo dotyczy stanu zdrowia krów, co zapewnione jest przez stałą obecność lekarza weterynarii. Zacielaniu krowy są poddawane trzykrotnie /inseminacji/, a w razie niepowodzenia następuje naturalne unasiennenie przez jednego z obecnych w gospodarstwie buhaja. Hala porodowa jest stale nadzorowana, a dzięki wypracowanej metodzie podawania siary, upadki cieląt są minimalne. Do odchowu pozostawiane są tylko jałówki, buhajki są sprzedawane. Jałówki dorastają w osobnych pomieszczeniach i po zacieleniu dołączane są do stada. Mleko jako surowiec po schłodzeniu trafia do zakładów mleczarskich w sąsiedztwie.
Gospodarstwo jest dobrze wyposażone w maszyny i urządzenia, estetyka obejścia jest widoczna od samego wjazdu. Wysoko wykwalifikowana i doświadczona załoga sprawdza się w każdej sytuacji i jest mocną stroną zakładu. Zakład często gości u siebie szkolących się rolników, a pracownicy chętnie udzielają rad i pokazują nowe rozwiązania.