^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa

Zaloguj

Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Burmistrza GiM Koziegłowy.

Kolarskie przełaje w Koziegłowach

W ramach obchodów 103 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się w Koziegłowach XLIII Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Był to zarazem IX Memoriał Zygmunta Chmurzewskiego i VIII Memoriał Daniela Jurczyka.

Oprócz poskich zawodników i zawodniczek w wyścigu rywalizowali także goście z Czech, Słowacji i  Białorisi. W Elicie najlepszy był Bartosz Mikler (Victoria Jaworzno). Wśród Kobiet natomiast Nicola Bajgerowa (Force KCK Zlin).

Oskar Maśka

Drugi w juniorach miął metę były zawodnik Błękitnych, Bartosz Oleksiak. W kategorii U-23 także drugi był Jakub Musialik też kolejny ex Błękitny. Obaj są mieszkańcami gminy Koziegłowy.

Specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika z klubu MGLKS Błękitni Koziegłowy odebrał Patryk Janiszewski, a ufundował ją Konrad Jasik – Były zawodnik Błękitnych, a obecnie właściciel firmy Clarex.

13 listopada rozegrane zostały natomiast w Hucisku Mistrzostwa Śląska LZS Katowice w kolarstwie przełajowym. W Juniorach młodszym mistrzem Śląska został Oskar Maśka, 5 Miejsce zajął Oskar Kulak, a 8 Jakub Dziuk. W Orlikach triumfował Patryk Janiszewski, 2. Antoni Łuków, a 3. Tobiasz Musialik. W Juniorach 2 był Jan Łuków, a 3 . Maciej Myga.

W klasyfikacji Klubowej Błękitni zajęli pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy młody zawodników i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze kolarskiej.