^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
5
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

"Zdrowo i sportowo"

„Zdrowo i sportowo”

Taką nazwę nosi zadanie publiczne współfinansowane z budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów dla seniorów z Gmin Koziegłowy i Myszków, które realizowane jest przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Głównym celem zadania jest aktywizacja      i integracja 50 seniorów w wieku 60+ w okresie epidemii COCID -19 z gminy i Miasta Koziegłowy i Gminy Myszków.

W ramach zadania odbywają się zajęcia na basenie w Myszkowie (MOSiR) dla 24 osób oraz warsztaty kulinarne z profesjonalnym edukatorem kulinarnym dla 36 osób w siedzibie zadaniowej KUTW przy Zespole Szkół w Koziegłowach. Zajęcia na basenie prowadzą instruktorzy z Akademii Recreo. Grupa podzielona jest na poczatkujących i „trochę” zaawansowaną. I chociaż większość seniorów była w grupie „ na brodziku”, podejście instruktorów i przyjazna atmosfera wpływają na uczestników bardzo pozytywnie, chętnie przełamując barierę lęku przed wodą     i seniorzy przechodzą na głęboką wodę, a przy tym dobrze się bawią. Dla wielu z nich to pierwsza okazja do podjęcia nauki pływania z instruktorem, zwłaszcza dla seniorów z Gminy Koziegłowy.  

Podczas zajęć kulinarnych Pani Agnieszka, właścicielka firmy cateringowej  przedstawia uczestnikom zalety różnych dań, m.in. z dyni, fasoli,, oliwek w zdrowej diecie. Pod okiem instruktorów uczestnicy przygotowują zupy krem, pasty do kanapek, smalec z fasoli, tapenada (pasta z oliwek), humus z suszonych pomidorów, sałatka z kaszą bulgur z granatem, sałatki z owoców i owocowe ciasta. Wszystkie potrawy są smaczne i przede wszystkim zdrowe. Po degustacji dań wszyscy otrzymują szczegółowe przepisy. Realizacja zadania potrwa do 13 grudnia 2021.

zdrowo2zdrowo8zdrowo1

Źródło UGiM w Koziegłowach.