^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
7
8
9
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Suliszowice dla wspinaczy

Grupa ekiperów pracuje społecznie w ramach Projektu „kolczykujemy” Gminę Żarki. W tym roku oczyszczono i przygotowano do wspinania kilka nowych skał: Masztową, Jagodową, Muminka, Jelonka, Hajduczka i Baby Pandę we wsi Suliszowice.

Dokładnie 406 ringów i 33 łańcuchy umieszczono w suliszowickich skałach. Ringi, stanowiska, i klej był przekazany przez Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały" z projektu „Bezpieczna Jura” realizowanego przez  Związku Gmin Jurajskich. Elementem tego projektu jest przygotowanie nowych dróg wspinaczkowych w gminie Żarki.

Projekt „kolczykujemy” Gminę Żarki jest wdrażany przez pasjonatów: Bartka Górniaka z pomocą Artura Pierzchniaka-Gumę. Wspierają ich Magdalena Salwarowska, Rafał Śliwowski i Jan  Buczek. Wsparcie zapewnił wspomniani wyżej partnerzy: ZGJ, Nasze Skały i Gmina Żarki. Pomagają również mieszkańcy Suliszowic udostępniając skały i wspierając przedsięwzięcie pracą społeczną. Pomaga również Jurajska Grupa GOPR w zakresie bezpieczeństwa.

- Kolejnym krokiem jest wydanie mapy dla wspinaczy z aktualną informacją turystyczną, ale i wykazem skał, które zostały przygotowane do bardzo popularnej na Jurze aktywności, jaką jest wspinaczka skałkowa – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki. – Wydawnictwo powstaje we współpracy z lokalnym środowiskiem wspinaczkowym i ZGJ.

Zdjęcie: Fb https://www.facebook.com/kolczykujemygminezarki

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Żarkachkolczykujemy 02