^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
7
8
9
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

"Artystyczne warsztaty zimowe"

Na czas ferii od 13 do 24 stycznia  Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował  program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy.

Już od kilku lat cykl warsztatowy pod nazwą „ Artystyczne Warsztaty Zimowe” w MGOPK cieszy się dużym powodzeniem. W programie znalazły się różnorodne propozycje, a były to: warsztaty, plastyczne, czy zręcznościowe. Dzieci pracowały z ochotą i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz, a że ferie przypadły w tym roku przed Dniem Babci i Dziadka dodatkową atrakcją była możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac jako upominków dla Nich.

Dla wszystkich fanów kinematografii przygotowano ,,Filmowe opowieści”.

 Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły zobaczyć bohaterów swoich ulubionych bajek.

Niebywałą atrakcją był wyjazd do Parku Wodnego w Łazach. Ponad dwie godziny wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne „Promujemy zdrowy styl życia” przeprowadzone przez Panią Iwonę Chmurzewską ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie/ Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myszkowie. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do dzieła i powstały prawdziwe arcydzieła kulinarne, które później równie ochoczo zostały zjedzone.

Koziegłowy odwiedziły także Panie z Myszkowskiego Sanepidu, które przygotowały dla dzieci konkurs plastyczny z licznymi nagrodami.

Aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej zabraliśmy je z wizytą do Fitnes Clubu "MEDY GYM".  Do naszej dyspozycji  były bieżnie, rowerki i sprzęt treningowy.

Składamy w tym miejscu podziękowania Państwu Dianie i Mateuszowi Kolasie za poświęcony naszym milusińskim czas.

Ferie zakończyły się w piątek spotkaniem z Państwową Inspekcją Pracy w Katowicach, Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego; PZDR w  Myszkowie  i Terenową Placówką  KRUS w Myszkowie, które to organizacje przygotowały dla podopiecznych MGOPK konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczne ferie” . Konkurs poruszał temat zachowania bezpieczeństwa w różnych, życiowych sytuacjach. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące do tematu prelekcji, które następnie zostały nagrodzone .

Podsumowując: Tegoroczny program „Artystycznych Warsztatów Zimowych” był skierowany do dzieci, które ferie spędzały w naszej Gminie. Przez dwa tygodnie MGOPK w Koziegłowach zapewnił wszystkim swoim podopiecznym różne i ciekawe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

DSC 0178 002DSC 0282 002DSC 0300 002DSC 0164 002

Źródło, foto:

MGOPK Koziegłowy