^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
5
6
9
11
Data : piątek, 11 październik 2019
12
13
14
16
17
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31

„Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej”

 ksow slaskie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej  „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie informuje, że w dn. 26.06.2018 r. odbędzie się konferencja pod nazwą „Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego przy ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 70/126 w godzinach 9:30:00-16:00. Konferencja zostanie poprowadzona przez eksperta zajmującego się tematyką zakładania, prowadzenia i funkcjonowania wiosek tematycznych. Do udziału w konferencji zapraszamy mieszkańców terenów wiejskich, rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, przedstawicieli instytucji wspierających rozwój obszarów wiejskich oraz wszystkie osoby zainteresowaną podaną tematyką.
Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap stanowi konferencja, a drugi to wyjazd studyjny w trakcie, którego odbędą się warsztaty metodyczne. Wyjazd studyjny zostanie zrealizowany na terenie województwa dolnośląskiego w powiecie legnickim - wizyta w docelowych wioskach tematycznych w dniu 6.07.2018r.

Wioski tematyczne


Operacja ma na celu zapoznanie uczestników z ideą, terminologią, metodyką zakładania wiosek tematycznych, poznaniem ciekawych działań i inicjatyw społecznych prowadzonych na obszarach wiejskich, aktywizację mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących zachowaniu dziedzictwa kulturowo-historyczno-przyrodniczego, pobudzenia przedsiębiorczości wiejskiej oraz aktywizacji społecznej i ekonomicznej poprzez promocję idei wiosek tematycznych i wdrażanie podmiotów ekonomii społecznej na obszarach wiejskich. W trakcie wyjazdu studyjnego uczestnicy zapoznają się z dobrymi praktykami w tym zakresie. W województwie śląskim nie ma wiosek tematycznych, które funkcjonują z powodzeniem w innych województwach naszego kraju. Realizacja operacji pozwoli w najlepszy sposób na poznanie idei, funkcjonowania i zakładania wiosek tematycznych.
Partnerem realizowanej operacji są: Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” Lokalna Grupa Działania i Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w operacji prosimy o zgłaszanie się na adresy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje dostępne są również pod numerem tel. 34/ 377 01 19.
Operacja pod nazwą „Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej” została wybrana do realizacji w ramach naboru do dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2018-2019 dla Konkursu nr 2/2018 ogłoszonego w dniu 4 stycznia 2018 r dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w wyniku pozytywnej oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Merytorycznej Operacji.

zdj. źródło: internet