^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

XXXVIII Dni Otwartych Drzwi

"PRODUKCJA MIODU W OPARCIU O UPRAWĘ ROŚLIN MIODODAJNYCH NA GRUNTACH O NISKIEJ PRZYDATNOSCI ROLNICZEJ

pszczoła

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział w Bielsku-Białej organizuje konferencję pszczelarską pt: „Produkcja miodu w oparciu o uprawę roślin miododajnych na gruntach o niskiej przydatności rolniczej”. 

Projekt realizowany jest w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2020-2021 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR), Schemat II Pomocy Technicznej i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wydarzenie to odbędzie się w dniu 16 października 2020 r. w „ZAJEŹDZIE BESKIDY”  w Żywcu

(34-300) ul. Kopernika 52.

 Zaproszenie na konferencję kierowane jest do:

-członków kół pszczelarskich oraz grupy pszczelarskiej działającej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu (ZSAiO), 

- pracowników oświatowych zainteresowanych tematyką pszczelarską,

- rolników i ich domowników,

- doradców rolniczych,

- przedstawicieli organizacji rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

 

Celem operacji jest:

 - Jest upowszechnianie i ułatwienie transferu wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie dotyczących wykorzystania roślin miododajnych do produkcji żywności- miodu  na obszarach wiejskich o niskiej przydatności rolniczej,

- Wspieranie wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich,

- Nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy rolnikami, podmiotami doradczymi, jednostkami naukowymi, przedsiębiorcami sektora rolno-spożywczego oraz podmiotami zainteresowanymi wdrażaniem innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

 

W programie konferencji są m.in. wykłady dotyczące bazy pożytkowej pszczół, możliwości zwiększenia zbiorów miodu poprzez uprawę roślin miododajnych na gruntach o niskiej przydatności rolniczej, a także informacje o dostępności wykorzystania zasobów genowych z Kolekcji Roślin Miododajnych do poprawy pożytków pszczelich.

Prezentacje będą również dotyczyły rozwoju pszczelarstwa w powiecie żywieckim oraz miodów Ziemi Żywieckiej.

Wykłady prowadzone będą przez profesora Instytutu Ogrodnictwa Zakładu Pszczelnictwa w Puławach oraz doświadczonych specjalistów z dziedziny pszczelarstwa działających na terenie Ziemi Żywieckiej.

 

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenia do 09.10.2020.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Kurcius nr tel.792-275-002, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ze względu na panującą w naszym kraju jak i na świecie pandemię COVID-19, prosimy osoby przybywające na konferencję o zabranie ze sobą maseczek zasłaniających usta i nos oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com