^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

XXXVIII Dni Otwartych Drzwi

Warszawskie III Forum Wiedzy i Innowacji

f1

Pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zorganizowało tradycyjne III Forum Wiedzy i Innowacji w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Forum Wiedzy i Innowacji to spotkanie cykliczne organizowane corocznie (po raz trzeci), pozwalające na analizę postępu w dziedzinie innowacji oraz wskazanie nowych wyzwań w powiązaniu z formami współpracy nauki i doradztwa z praktyką z uwzględnieniem zmian WPR, a także działań MRiRW.

f2

III Forum Wiedzy i Innowacji odbyło się w Warszawie, w wydarzeniu tym udział wzięło ponad 190 uczestników w tym przedstawiciele rolników, doradztwa rolniczego, instytutów naukowych oraz wyższych uczelni , a także przedstawiciele instytucji wspierających rozwój polskiego rolnictwa takich jak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

f3

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentowali: Dyrektor Biura Pomocy Technicznej, Pan Krzysztof Rodzik oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii, Analiz i Rozwoju, Pan Bogdan Pomianek, który podczas prezentacji przedstawił strategie MRiRW na rzecz rozwoju polskiego sektora rolnego.

f4

Forum było poprzedzone dwudniowymi warsztatami z sieciowania w ramach działającej w Centrum Doradztwa Rolniczego Sieci SIR.

f5

III Forum Wiedzy i Innowacji to spotkanie cykliczne, pozwalające na analizę postępu w dziedzinie innowacji oraz wskazanie nowych wyzwań w powiązaniu z formami współpracy nauki i doradztwa z praktyką z uwzględnieniem zmian WPR, a także działań MRiRW.

f6

Plenarna część Forum prowadzona była w sposób wysoko profesjonalny przez pana profesora Stanisława Krasowicza  z IUNG w Puławach, natomiast cztery panele których tematyka obejmowała: innowacyjne rozwiązania wpływające na jakość życia mieszkańców obszarów wiejskich, precyzyjny chów zwierząt, digitalizację w rolnictwie oraz racjonalne gospodarowanie glebą moderowane były przez poszczególnych ekspertów w zakresie w/w zagadnień.

f9

Tegoroczne spotkanie pozwoliło na:

  • - stworzenie płaszczyzny do dyskusji, wymiany poglądów, doświadczeń, wiedzy i informacji o kierunkach zmian w produkcji rolniczej i przetwórstwie oraz o innowacjach;
  • - dostarczenie doradcom wiedzy do wykorzystania w pracy z rolnikami;
  • - stworzenie warunków do nawiązywania kontaktów, mogących w przyszłości zaowocować utworzeniem grup operacyjnych w ramach działania „Współpraca;
  • - wskazanie na potrzebę doskonalenia transferu wiedzy do praktyki rolniczej.

f8

Podsumowując przebieg III Forum Wiedzy i Innowacji na uwagę zasługuje zauważalny postęp w zwiększaniu innowacyjności i konkurencyjności polskiego rolnictwa, konieczność pogłębiania współpracy pomiędzy środowiskami naukowymi, doradczymi i gospodarczymi, a także kontynuacja Forum jako wysoko ocenianą przez uczestników Forum społecznie cenną inicjatywę.

f7

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com