^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
Data : wtorek, 4 czerwiec 2019
6
8
9
10
Data : poniedziałek, 10 czerwiec 2019
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30

Galeria

baner galeria27  

Pomoc rolnikom dotkniętym przez suszę

W związku z suszą, jaka wystąpiła w Polsce w okresie maj-czerwiec 2018 r., Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski, zwrócił się do Komisji Europejskiej z wnioskiem o wydanie decyzji umożliwiającej rolnikom skorzystanie z odstępstwa od zakazu prowadzenia produkcji na ugorach w ramach zazielenienia w 2018 r. Projekt takiej decyzji został przygotowany przez Komisję Europejską.

Niekorzystne warunki klimatyczne pogorszyły w wielu gospodarstwach dostępność zasobów paszowych dla zwierząt oraz wartość odżywczą pasz. Decyzja Komisji Europejskiej umożliwi uznanie gruntów ugorowanych za odrębne uprawy w ramach dywersyfikacji upraw, nawet jeśli na takich gruntach dokonywano wypasu zwierząt lub w inny sposób były przeznaczone do celów produkcyjnych. Grunty takie będą też uznane za obszary proekologiczne EFA. logo ministerstwa

Projekty rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania płatności bezpośrednich i płatności niezwiązanej do tytoniu oraz w sprawie obszarów uznawanych za obszary proekologiczne oraz warunków wspólnej realizacji praktyki utrzymania tych obszarów wdrażające przepisy w tym zakresie zostały skierowane do konsultacji publicznych i uzgodnień.

Derogacja wprowadza korzystne rozwiązania dla rolników, tj. umożliwia w 2018 r. prowadzenie produkcji na ugorach deklarowanych do zazielenia.

Źródło: MRiRW