^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
8
Data : sobota, 8 wrzesień 2018
9
Data : niedziela, 9 wrzesień 2018
10
11
12
13
14
Data : piątek, 14 wrzesień 2018
15
16
18
23
24
26
27
Data : czwartek, 27 wrzesień 2018
28
29
30

Newsletter

Galeria

baner galeria  

Dożynki Gminne w Pińczycach

10 września 2017 roku w Pińczycach odbyły się Dożynki Gminy Koziegłowy. Po Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Tadeusza Mikołajczyka w miejscowym kościele parafialnym barwny korowód dożynkowy udał się na teren Zespołu Szkół w Pińczycach. W korowodzie znaleźli się m.in. przedstawiciele Władz Gminy, Rady Gminy i Miasta Koziegłowy oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z przepięknymi wieńcami dożynkowymi.

Starostami gminnych dożynek byli w tym roku państwo Roksana i Adam Będkowscy. Burmistrz Jacek Ślęczka oraz Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk podziękowali rolnikom za całoroczny trud i życzyli udanych zbiorów w przyszłym roku. Zgodnie z tradycją poczęstowali przybyłych dożynkowym chlebem.

Dożynkowe wieńce zostały tradycyjnie przekazane Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy i jego Zastępcy, Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Sekretarzowi Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, radnym powiatowym i gminnym oraz innym wyróżnionym osobom. W uroczystości uczestniczyli m.in. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, radni powiatowi, radni gminni, przedstawiciele PSP i Policji, PZDR-u Myszków, KRUS-u, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie i inni zaproszeni goście.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Folklorystycznego "Złoty Kłos" ze Strej Huty, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc, Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów oraz Kapeli Biesiadnej z Choronia. Nie zabrakło pocztów sztandarowych jednostek OSP z Gminy Koziegłowy. Uczestnicy biesiadowali wspólnie do późnych godzin wieczornych, a zabawę taneczną poprowadził zespół Eminens.

Organizatorami Gminnych Dożynek byli Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach i Zespół Szkół w Pińczycach.

Pińczyce 1

Pińczyce 2

Pińczyce 3Pińczyce 4