Może gorsze tegoroczne zbiory winogron, za to wspaniałe perspektywy. Polska jest przyszłością winiarską. Zanosi się na to, że za pewien czas to tu przeniesie się główna produkcja wina w Europie. Tym bardziej że w Polsce łatwiej produkować wino niż w krajach typowo winiarskich. Polscy winiarze mogą sami wybrać odmianę, zdecydować o terminie zbioru oraz zaplanować w jaki sposób będą prowadzić produkcję swojego wina, ponieważ w krajach winiarskich takie przepisy są ściśle określone. A to powoduje, że wielu winiarzy z zagranicy wybiera Polskę na kraj własnej produkcji wina. Wydajność produkcji w Polsce to od 2t/ha do 4,5 t/ha.
Źródło: https://modr.pl

Zapraszamy na Śląskie Święto Karpia do Pawłowic
Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” oraz Urząd Gminy Pawłowice serdecznie zapraszają na VI Śląskie Święto Karpia organizowane 21 czerwca 2026


