W dniu 14 kwietnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mykanowie zostało zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Częstochowie szkolnie dla rolników z tereny gminy Mykanów podczas którego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Częstochowie przestawił rolnikom sytuację związana z pryszczycą na terenie naszego kraju. W swoim wystąpieniu Pan Doktor omówił objawy, które powinny zaniepokoić hodowców zwierząt parzystokopytnych oraz jak należy postępować w przypadku podejrzenia wystąpienia pryszczycy.
Kolejnymi wykładowcami byli Pracownicy Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie. Podczas swojego wystąpienia zapoznali rolników z zasadami ubiegania się o pomoc w ramach płatności obszarowych w 2025 roku oraz ze zmianami wprowadzonymi w warunkowości oraz zmianami dotyczącymi zasad ubiegania się o płatności w ramach ekoschematów.
Ostatnimi wykładowcami podczas szkolenia byli Pracownicy Oddziału Terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie. Podczas swojego wystąpienia omówili dokumentację jaką są zobowiązani prowadzić rolnicy ubiegający się o płatności w ramach ekoschematów.
Podczas spotkania rolnicy mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym wykładowcą.
Dzięki szkoleniu uczestnicy spotkania zdobyli wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w płatnościach obszarowych na 2025 rok a hodowcy zwierząt zdobyli wiedzę jak postępować w przypadku podejrzenia wystąpienia pryszczycy.