^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Zagroda Edukacyjna Stefanówka

DSC00172

Zagroda edukacyjna „Stefanówka" to agroturystyczne gospodarstwo, nastawione na kontakt dzieci z kucykami walijskimi i uczestnictwem w przygotowaniu potraw regionalnych.

Dzieci odwiedzające zagrodę poznają zwyczaje kucyków, mogą je karmić, poić i pielęgnować. Kuce są przyjazne i spokojne, więc dzieci mogą zwiedzać stajnię, własnoręcznie podawać paszę, mogą poznawać zwyczaje żywieniowe i przysmaki koników.

Przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej zapoznają się z rasami koni, poznają budowę zwierząt, budowę kopyt, zapoznają się z potrzebami żywieniowymi kucyków, oglądają pasze i metody ich przechowywania, zwiedzają kojce i stajnię.

Dzieci poznają organizację pracy w stajni , mogą karmić zwierzęta pielęgnować i czyścić koniki, sprzątać pomieszczenia , siodłać koniki . Chętne dzici mogą przy asekuracji instruktorów skorzystać z przejażdżki na kucyku lub bryczką, po terenie gospodarstwa . W razie niepogody , dostępny jest kryty padok.

Gospodarstwo 'Stefanówka" posiada miejsce na ognisko i grill oraz drewnianą altanę do zajęć na powietrzu , dysponuje również salą edukacyjną z kominkiem i kuchnią edukacyjną.

Agroturystyczne gospodarstwo rolne „Stefanówka"  zagroda edukacyjna,  jest położone w niewielkiej odległości od Częstochowy, ale z dala od głównej drogi , zgiełku i hałasu miasta, w Nowej Szarlejce, ul. Naftowa 108 , gmina Wręczyca Wielka , powiat kłobucki.

Właściciele serdecznie zapraszają zarówno grupy jak i indywidualnie do odwiedzenia tego pięknego , spokojnego i niesamowitego miejsca .

DSC00163DSC00165DSC00160DSC00161DSC00168DSC00170DSC00171DSC00174DSC00167

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com