^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Zagroda Edukacyjna Stefanówka

DSC00172

Zagroda edukacyjna „Stefanówka" to agroturystyczne gospodarstwo, nastawione na kontakt dzieci z kucykami walijskimi i uczestnictwem w przygotowaniu potraw regionalnych.

Dzieci odwiedzające zagrodę poznają zwyczaje kucyków, mogą je karmić, poić i pielęgnować. Kuce są przyjazne i spokojne, więc dzieci mogą zwiedzać stajnię, własnoręcznie podawać paszę, mogą poznawać zwyczaje żywieniowe i przysmaki koników.

Przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej zapoznają się z rasami koni, poznają budowę zwierząt, budowę kopyt, zapoznają się z potrzebami żywieniowymi kucyków, oglądają pasze i metody ich przechowywania, zwiedzają kojce i stajnię.

Dzieci poznają organizację pracy w stajni , mogą karmić zwierzęta pielęgnować i czyścić koniki, sprzątać pomieszczenia , siodłać koniki . Chętne dzici mogą przy asekuracji instruktorów skorzystać z przejażdżki na kucyku lub bryczką, po terenie gospodarstwa . W razie niepogody , dostępny jest kryty padok.

Gospodarstwo 'Stefanówka" posiada miejsce na ognisko i grill oraz drewnianą altanę do zajęć na powietrzu , dysponuje również salą edukacyjną z kominkiem i kuchnią edukacyjną.

Agroturystyczne gospodarstwo rolne „Stefanówka"  zagroda edukacyjna,  jest położone w niewielkiej odległości od Częstochowy, ale z dala od głównej drogi , zgiełku i hałasu miasta, w Nowej Szarlejce, ul. Naftowa 108 , gmina Wręczyca Wielka , powiat kłobucki.

Właściciele serdecznie zapraszają zarówno grupy jak i indywidualnie do odwiedzenia tego pięknego , spokojnego i niesamowitego miejsca .

DSC00163DSC00165DSC00160DSC00161DSC00168DSC00170DSC00171DSC00174DSC00167

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com