^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

Zwycięzcy Konkursu Piosenki Ludowej

logo KSOWszarotki3

Konkurs Piosenki Ludowej, który odbył się na scenie, w plenerze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie w oddziale w Mikołowie w dniach 25-26 czerwca wyróżnił się bardzo wysokim poziomem występów.

Do konkursu zgłosiło się 20 śpiewających zespołów, w większości były to śpiewające zespoły KGW. W konkursie, oprócz zaśpiewania utworów z własnego regionu Śląska, czy nawet własnej wsi, należało przedstawić historię powstania czy okoliczności śpiewania jednej z prezentowanych piosenek. Oprócz tego, zespoły same się przedstawiły, dzięki czemu widownia mogła lepiej poznać historię zespołów i prezentowanych piosenek. Wszystkie zespoły wystąpiły w pięknych regionalnych strojach, co dodatkowo przykuwało uwagę. Jury w składzie: Anna Kamyk, Katarzyna Szendzielorz i Katarzyna Gacek-Duda - znawczynie tematu śląskiego folkloru, stwierdziły, że poziom przygotowanych występów był naprawdę bardzo wysoki, co więcej, każda z Pań stwierdziła, że wyniosły wiele inspiracji z tego konkursu, przysłuchując się i oceniając zespoły. Konkurs był 2 -dniowy, więc nagrody zostały przyznane w niedzielę po długich chwilach oczekiwań przez publiczność.

Zwycięzcami zostali:
I nagroda - 2000 zł została przyznana Zespołowi Regionalnemu "Szarotki" z Mościsk
II nagroda - 1500 zł dla Zespołu Śpiewaczego "Dąbrowianki" z Dąbrowy
III nagroda - 1000 zł dla Zespołu Śpiewaczego "Urbanowiczanki" z Urbanowic


Dodatkowo wręczono 6 wyróżnień od Śląskiej Izby Rolniczej oraz Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Zespołami, które nagrodzono wyróżnieniami były: Zespół Regionalny "Mikołowianki", Zespół Śpiewaczy "Baranowice", Zespół Śpiewaczy "Toporowianki", Regionalny Zespół Śpiewaczy "Jaśkowiczanie", Zespół Śpiewaczy "Karolinki" i Zespół Śpiewaczy "Dobrzanki".

Wszystkim zespołom dziekujemy za miłe, artystyczne wrażenia i zapraszamy za rok!!!

Chcesz zostać Partnerem KSOW - zarejestruj się na stronie ksow.pl

nagroda2

 zespół2

zespół3

zespół5zespół6jury2zespół4

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com