^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

„Tradycyjne techniki rękodzielnicze siłą Beskidów i okolic” - warsztaty

logotypy edytowane

Zapraszamy osoby w terenów wiejskich województwa śląskiego do wzięcia udziału w warsztatach
pt. „ Tradycyjne techniki rękodzielnicze siłą Beskidów i okolic”, które odbędą się w Wilamowicach w dwóch terminach do wyboru: 29 czerwca 2021 r. i 30 czerwca 2021 r.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z technikami rękodzielniczymi takimi jak:

haftowanie i filcowanie. Głównym celem warsztatów jest rozpropagowanie tradycyjnych technik rękodzielniczych, by nie popadły w zapomnienie, rozszerzenie ich na większy obszar, a przez to zachowanie dziedzictwa kulturowego Beskidów i okolic oraz umożliwienie lokalnej ludności zarobkowania na bazie nabytych umiejętności rękodzielniczych.

Uczestnicy warsztatów poznają techniki haftu i nauczą się jak ozdabiać materiały i elementy strojów ludowych. Ponadto zaznajomią się z techniką filcowania na sucho poprzez praktyczne wykonywanie przedmiotów z filcu np. zwierzątek, ozdób, przedmiotów użytkowych, zdobienie filcem i wykonywanie wzorów filcowych na materiałach.

Efektem długookresowym będzie aktywizacja uczestników do podjęcia działań w zakresie rękodzieła , co przyczyni się to do to rozwoju gospodarczego podbeskidzkich obszarów wiejskich na bazie zmotywowanej do tworzenia rękodzieła ludności, a także popularyzacji tych technik rękodzielniczych na większym obszarze. Będzie to przeciwdziałało wyłączeniu społecznemu, sprzyjało ograniczeniu ubóstwa oraz aktywizacji lokalnej społeczności do różnych działań w tym zakresie. Stworzy to nowe możliwości rozwoju tych technik w oparciu o większy katalog produktów rękodzielniczych i nowe narzędzia promocji.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego O/ Bielsko-Biała do dnia 22.06.2021 r.

Osoba do kontaktu:

Agnieszka Zoń tel. 33/827-34-50, 609-190-280, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Program Tradycyjne techniki rękodzielnicze siłą Beskidów i okolic - warsztaty

Karta zgłoszenia Tradycyjne techniki rękodzielnicze siłą Beskidów i okolic – warsztaty

 

Chcesz zostać partnerem KSOW – zarejestruj się na stronie www.ksow.pl

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com