^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

Dożynki powiatu gliwickiego i gminy Rudziniec

Co roku na terenie powiatu gliwickiego Święto Plonów organizowane jest w innej gminie. Tym razem uroczystości te odbyły się 30 sierpnia na stadionie LKS "Znicz" w Poniszowicach.

Spod zabytkowego kościoła pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Matki Boskiej Częstochowskiej, który leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego, wyruszył  barwny korowód z koronami i licznymi platformami z zabawnymi i barwnymi scenkami rodzajowymi. Na miejscu odbyła się uroczysta msza święta polowa pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca. Po mszy rozpoczęła się część oficjalna.

Rola starostów dożynek przypadła Pani Teodorze Brzozowskiej oraz Panu Marcinowi Kocurowi, rolnikom z Poniszowic. Przyznano liczne  odznaczenia takie, jak „Zasłużony dla rolnictwa”, który otrzymali: Józef Krzemień, Ernest Twardoń i Ryszard Skoczylas. Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”otrzymali ks. Krystian Worbs i ks. Jan Palus. Natomiast nagrody powiatowe „Bene Meritus” otrzymała Pani Gizela Kensy-Reginek oraz Stefan Kusz. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozluźnienie, a zabawa przy muzyce licznych zespołów trwała do samej nocy.

W czasie trwania dożynek na placu ustawiły się także namioty m. in. biura powiatowego ARiMR w Pyskowicach, KRUS w Gliwicach czy PZDR w Gliwicach, które rolnicy chętnie odwiedzali i otrzymywali w nich odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Słowa uznania należą się organizatorom tegorocznego święta rolników, myślę, że wszyscy goście będą je jeszcze długo i mile wspominać.

 

namiot

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com