^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

Konferencja online "Agroleśnictwo - innowacyjne rozwiązania w praktykach rolniczych"

Ologowanie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja opracowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

ZAPROSZENIE

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza rolników, hodowców, mieszkańców obszarów wiejskich, przedstawicieli jednostek doradztwa rolniczego oraz osoby zainteresowane prośrodowiskowymi innowacjami w rolnictwie do udziału w konferencji online w ramach operacji

pn. „Agroleśnictwo – innowacyjne rozwiązania w praktykach rolniczych”,

która odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. na platformie ZOOM

Projekt realizowany jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, plan operacyjny na lata 2020-2021.

  Podczas konferencji zorganizowanej w formie webinarium przedstawione zostaną informacje nt.  tworzenia i funkcjonowania Grup Operacyjnych na rzecz innowacji, zasady zrzeszania rolników,  jednostek naukowych, przedsiębiorców, posiadaczy lasów, podmiotów doradczych oraz sposób i zakres finansowania utworzonych Grup Operacyjnych. Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy z zakresu prośrodowiskowych innowacyjnych modeli uprawy roślin, w szczególności roślin zielarskich i hodowli zwierząt oraz zidentyfikowanie potencjalnych zainteresowanych działaniem „Współpraca” i tworzeniem Grup Operacyjnych EPI na przykładzie dobrych praktyk projektu „Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy”. To system agroleśny uznany przez ONZ jako naważniejsza innowacja we współczesnym rolnictwie przyczyniająca się bezpośrednio do łagodzenia zmian klimatycznych.

Prelegentkami konferencji będą: dr Barbara Baj-Wójtowicz – promotorka agroleśnictwa, właścicielka gospodarstwa agroleśnego „Lubelskie Zioła”

                                                         prof. dr hab. Ewa Osińska – profesor w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych w Instytucie Nauk Ogrodniczych SGGW

                                                              dr inż. Wiesława Rosłon – emerytowany pracownik Katedry Roślin Warzywnych i Leczniczych w Instytucie Nauk Ogrodniczych SGGW

                                                              dr inż. Anna Geszprych – adiunkt w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych w Instytucie Nauk ogrodniczych SGGW

W ramach operacji zostanie zrealizowany we wrześniu 2021 r. wyjazd studyjny do gospodarstwa agroleśnego Barbary Baj- Wójtowicz w Sosnówce (woj. lubelskie). Nabór zgłoszeń na wyjazd studyjny zostanie ogłoszony w sierpniu 2021 r.

Udział w konferencji i wyjeździe studyjnym jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Do udziału w konferencji wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej. Uczestnicy otrzymają dzień przed konferencją link z indywidualnym dostępem.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego  w formie skanu lub zdjęcia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21.06.2021 r.

Osoby do kontaktu:

Karolina Bugajska: tel.: 509 680 847  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joanna Brzozowska: tel.  695 660 790 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat ŚODR Częstochowa: tel. 34 377 01 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program konferencji

Formularz zgłoszenia

Właścicielka gospodarstwa agroleśnego Barbara Baj Wójtowicz

Chcesz zostać Partnerem KSOW - zarejestruj się na stronie ksow.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com