Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wizytą w powiecie raciborskim

Grafika przedstawia Ministra Rolnictwa w towarzystwie Dyrektora ŚODR i innych uczestników konferencji

W dniu 20.03.2026 r. odbyła się Regionalna Konferencja Rolnicza Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego w Pietrowicach Wielkich, podczas której poruszane były tematy związane z rozwojem rolnictwa na tym terenie.

Zgromadziła kierownictwo najważniejszych instytucji związanych z rozwojem obszarów wiejskich, władz samorządowych oraz rolników. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski, Wiceminister Edukacji Narodowej Henryk Kiepura, Prezes ARiMR Wojciech Legawiec i Zastępca Prezesa Leszek Szymański, Prezes KRUS Tomasz Ślusarczyk oraz Zastępca Dyrektora generalnego KOWR Jan Szopiński.

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego reprezentowany był przez Dyrektora ŚODR w Częstochowie Pana Leonarda Smolarskiego oraz Dyrektora Oddziału Mikołów Panią Annę Szymik.

Nasz Ośrodek przygotował pięknie ozdobione stoisko informacyjne, na którym można było nabyć broszury o różnej tematyce związanej zarówno z uprawą roślin rolniczych, jak również broszurki dotyczące pielęgnacji kwiatów, śląskiej kuchni regionalnej itp. Przygotowane zostały także różne gadżety typu notesy, długopisy oraz ołówki z logo ŚODR, a dla łasuchów cukierki krówki.

Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek dla każdego uczestnika, a dodatkowo Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozdała drobne upominki.

Autor tekstu i zdjęć: Beata Konik

Udostępnij:

Więcej artykułów

Plakat dotyczący wystawy opolagra

Wyjazd OPOLAGRA

Serdecznie zapraszamy rolników i mieszkańców wsi na wystawę rolniczą OPOLAGRAOPOLAGRA- największa wystawa rolnicza w Polsce południowej30 000 zwiedzających każdego roku355 wystawców z 8 państw, którzy

Plakat programu „Mikroretencja” - Grafika przedstawia mężczyznę wraz z małym dzieckiem podlewają kwiaty w przydomowym ogrodzie za pomocą metalowej konewki. W tle widoczny jest niebieski zbiornik na deszczówkę. Na grafice znajduje się napis: „8 000 zł dofinansowania na własny system mikroretencji” oraz przycisk „Złóż wniosek”. Na dole umieszczono logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nabór wniosków w programie „Mikroretencja”

Od 22 czerwca właściciele domów jednorodzinnych mogą składać wnioski o dofinansowanie w programie „Mikroretencja”. Jego celem jest zwiększenie wykorzystania wód opadowych, ograniczenie skutków suszy oraz

Przewijanie do góry